“Купа бабла привалила”: нардепів шокувала нова зарплата

  128

  Підвищена зарплата народних депутатів здивувала навіть самих слуг народу, які отримали недавно перераховані суми.

  Мова про те, що підвищення відбулося в грудні “заднім числом” – з 1 жовтня. Тобто виплачені зарплати за жовтень і листопад перерахували заново, з урахуванням підвищеного окладу, пише “Країна”.

  Зокрема, розмір депутатської зарплати здивував позафракційного депутата Євгена Мураєва. На своїй сторінці в Facebook народний обранець написав, що днями отримав депутатську зарплату за чотири місяці, і її сума виявилася величезною.

  “Виявляється, я багато пропустив. За вказаний період оплата того, чим займаються парламентарії (це навряд чи можна вважати працею), зросла до показників важких часів кривавого тирана Януковича. Але то була погана, злочинна влада. А ця гідна. Тому своєчасно індексує свої доходи, і отримувати майже три тисячі доларів у касі ніхто не соромиться. Із зарплатою вчителя, водія або просто з середньою зарплатою по країні ніхто депутатські гонорари теж не порівнює. Чомусь”, – заявив він.

  “І тоді кожному привалило на картку купа бабла”, – розповідає народний депутат Сергій Каплін (БПП).

  “Мені спадає на місяць чотири або п’ять нарахувань: компенсація за проїзд по Україні, кошти на проживання, депутатські витрати і зарплата. Сама зарплата тепер становить близько 30 тисяч, раніше було 16 тисяч”, – говорить народний обранець.

  За його словами, з огляду на те, що його колеги в грудні підтримали підвищення депутатських зарплат заднім числом, було додатково нараховано ще близько 30 тисяч гривень за жовтень і листопад.

  “Мені прийшла зарплата 31 тисяча гривень і 32 тисячі на здійснення депутатської діяльності. Але, думаю, що для більшості депутатів ця зарплата взагалі нічого не означає”, – говорить позафракційний депутат Віктор Чумак.

  Народний депутат Юрій Левченко (позафракційний), член партії “Свобода”, розповів, що зараз, після обчислення податків, депутати отримують від 28 тисяч і вище залежно від посад, які вони займають у комітетах.

  “Оклад 17 тисяч гривень, проте зарплата виходить значно більше за рахунок надбавок, затверджених рішенням регламентного комітету по аналогії з Кабінетом міністрів. Виходить, що формує зарплати Кабмін, а парламент за ним повторює, – розповідає він. – У мене після податків виходить понад 29 тисяч гривень. Але мені було досить і попередньої зарплати. Я взагалі не вважаю, що вона повинна бути в шість разів більша, ніж середня зарплата по країні “.


  • не пропусти

  • магазин