Як виглядатиме життя людей через 200 років — вчені

  5280

  Астрофізики зі США опублікували результати дослідження, відповідно до них людина може стати міжпланетною істотою через 200 років. Але для цього необхідно виконати кілька умов. За словами вчених, людство наближається до одного з найпереломніших моментів у своєму розвитку. Причиною тому слугує більше споживання енергії.

  Деталі

  Існує метод вимірювання технологічного розвитку цивілізацій, який придумав у 1964 році радянський астрофізик та радіоастроном Микола Кардашов. В його основі лежить кількість споживаної енергії. Ця шкала виглядає так:

  • Цивілізація І типу використовує всю енергію, доступну на рідній планеті;
  • Цивілізація типу II використовує всю доступну енергію своєї зірки;
  • Цивілізація ІІІ типу досягає енергоспоживання галактичних масштабів.

  Щоб людство досягло  першого типу цивілізації, населенню варто навчитися ефективно використовувати всі джерела енергії, ядерну енергію, а також енергію Сонця і Землі.

  Вчені зазначають у дослідженні: “Цивілізація другого типу споживатиме ще приблизно в 10 разів більше енергії, а третій тип використовуватиме більшу частину енергії всієї галактики”

  Американські астрофізики припускають, що протягом мільярдів років існування Чумацького Шляху тут мав з’явитися хтось розумний, хто міг би досягти цивілізації третього типу і досліджувати галактику.

  Провідний автор дослідження Джонатан Цзян із Лабораторії реактивного руху NASA наголосив: “Земля – це крихітна точка, оточена пітьмою. Наше нинішнє розуміння фізики говорить нам, що ми застрягли на цій крихітній скелі з обмеженими ресурсами. Шанс досягти наступного типу цивілізації полягає у запобіганні можливості самознищення, поки людство нарощує споживання енергії для існування на кількох планетах одночасно“.

  Що буде за 200 років?

  Фахівець із командою  досліджував Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату. Вони з’ясували, якщо людство швидко не переключить джерела енергії на ядерні та відновлювані, ми завдамо надто великої шкоди біосфері Землі, аби продовжувати будь-який рух за шкалою Кардашова.

  Людям вже зараз потрібно досягти щорічного зростання використання відновлюваної та ядерної енергії на 2,5%, щоб у наступні 20-30 років ці джерела енергії витіснили викопне паливо.  Саме ядерні та відновлювані джерела енергії можуть збільшувати кількість виробництва, не створюючи додаткове навантаження на біосферу.

  За їхніми словами, якщо людству це вдасться, то ми досягнемо статусу цивілізації першого типу за шкалою Кардашова в 2371 році. Але  розрахунки включали безліч припущень, тому похибка цієї оцінки становить близько 100 років.

  Вчені сподіваються, що люди знайдуть безпечні засоби поводження з ядерними відходами, і можливості використання величезної кількості енергії не призведуть до катастрофи.


  • не пропусти

  • магазин