Bluetooth на смартфонах Android виявився небезпечний. Що робити

  141

  Виправлення є, але доступне не для всіх.

  Німецька компанія ERNW, що спеціалізується на безпеці, розповіла про виявлену критичну уразливістьBluetooth в операційній системі Android. Уразливість отримала назву BlueFrag.

  Якщо на ґаджеті включений Bluetooth, вразливість дозволяє зловмисникам віддалено запускати виконання довільних команд на пристроях з встановленою Android 8 Oreo або Android 9 Pie. Для цього не потрібно ніяких дій з боку користувача, все що потрібно зловмисникові — відомий Bluetooth MAC-адрес пристрою. Цю електронну адресу можна визначити для деяких пристроїв по Wi-Fi MAC-адресу.

  В результаті, зловмисник може легко доставити на смартфони, що знаходяться поблизу, шкідливий код і вкрасти дані. Його користувачі не помітять такого вторгнення.

  На Android 10 уразливість BlueFrag вже не працює. На версіях Android старше 8 Oreo вона, можливо, теж присутня, але фахівці ERNW не перевіряли.

  Убезпечити себе можна, встановивши лютневе оновлення безпеки Android. Воно зараз стає доступним навіть для тих пристроїв, які ще не отримали Android 10. Крім того, для використання BlueFrag зловмисник повинен знаходитися поблизу і Bluetooth на пристрої має бути включений.

  Джерело: ixbt.com


  • не пропусти

  • магазин