Китай планує створити місячну супутникову мережу Queqiao для зв’язку в глибокому космосі

    159

    Китай планує створити трирівневу мережу зв’язку, навігації та дистанційного зондування для полегшення операцій у глибокому космосі. Супутниковий кластер складатиметься з космічних апаратів, розташованих на околицях Місяця та точках Лагранжа. Це забезпечить зв’язком космічні апарати на Місяці та астронавтів.

    Китай уже запустив супутник зв’язку в точку Лагранжа L2 у 2019 році, щоб забезпечити зв’язком місію Chang’e-4 на зворотний бік Місяця. Точки Лагранжа — це області, де гравітаційна сила двох потужних об’єктів врівноважується так, що це дозволяє космічним апаратам залишатися на орбіті у фіксованому положенні щодо цих двох тіл, у цьому випадку Землі та Місяця.

    Більша і вдосконалена версія Queqiao-2 для забезпечення зв’язком місій Chang’e-6, 7 та 8 на зворотний бік і до Південного полюса Місяця буде запущена у травні наступного року.

    Queqiao-2 та два супутники Tiandu стануть частиною версії Queqiao-1 для створення зв’язку між Землею та Місяцем. Супутники серії Queqiao-3 тестуватимуть ключові технології комунікації, навігації та дистанційного зондування.

    Згідно з планами, Queqiao-2 забезпечуватиме покриття всієї поверхні Місяця. Запропонована топологія передбачає по три супутники в кожній з точок Лагранжа – L1 і L2, а також ще одного в точці L3, шести супутників на кругових орбітах, пари на еліптичних орбітах та геостаціонарної міжпланетної станції.

    Версія 3.0 передбачає створення системи зв’язку та навігації для глибокого космосу. Ця система надаватиме зв’язок для місій до Марса та Венери.

    Розвиток такої системи залежатиме від успіхів Китаю у програмі дослідження Місяця та планах космічного транспорту. Ці плани включають проєкт Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS) та надтяжку ракету Long March 9.