Австралійські вчені з’ясували, чому люди бояться темряви

  395

  Вчені з Університету Монаша і Австралійського католицького університету провели дослідження, щоб зрозуміти, чому люди бояться темряви. Вони припустили, що світло і темрява впливають на активність головного мозку, повідомляє PLOS ONE.

  До наукового експерименту залучили 24 добровольці. Їм провели функціональну магнітно-резонансну томографію при впливі помірного (100 люкс) або тьмяного світла (10 люкс).

  Метод фМРТ дозволяв відстежувати зміни в роботі головного мозку в режимі реального часу, зокрема, коливання кровотоку. Дослідники виявили, що, коли учасники піддавалися впливу помірного світла, активність мигдалеподібного тіла головного мозку була нижче. При тьмяному світлі вона виявилася вищою.

  Мигдалеподібне тіло пов’язане з областю мозку, званою вентромедіальною префронтальною корою (vmPFC). Вона бере участь в обробці сигналів ризику, емоційних реакцій і страху.

  «Ця область мозку грає вирішальну роль в регуляції активності мигдалеподібного тіла і особливо важлива для придушення емоційних реакцій», – йдеться в тексті наукової роботи.


  • не пропусти

  • магазин