Арктика втрачає лід удвічі швидше, ніж очікувалося – вчені

  139

  У регіоні, де лід грає вирішальне значення для підтримки температури на планеті, потепління відбувається в рази швидше, ніж у всьому світі.

  Вчені з Британського університетського коледжу Лондона встановили, що в прибережних районах Арктики морський лід тоншає удвічі швидше, ніж вважали раніше. Про це повідомляє AFP з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі The Cryosphere.

  Аналіз із використанням більш сучасних карт висоти снігового покриву на льоду показав, що швидкість танення перевищує встановлену від 70% до 100%.

  Як відомо, товщина морського льоду оцінюється шляхом вимірювання його висоти над водою. Однак результати часто спотворюються через те, що сніг робить крижини важчими.

  Вчені скорегували показник, використовуючи оновлену карту висоти снігового покриву, а також супутник Європейського космічного агентства. Крім того, оцінку доповнила нова модель снігу, розроблена у співпраці з Державним університетом Колорадо в США.

  Об’єднані результати показали, що морський лід тоншає набагато швидше, ніж думали раніше.

  Відзначається, що товщина морського льоду по всьому регіону має вирішальне значення і є “чутливим індикатором здоров’я Арктики”.

  Більш товстий лід діє як ізолююча ковдра, не дозволяючи океану нагріти атмосферу взимку і захищаючи його від сонячних променів влітку.

  Тонкий лід з меншою ймовірністю переживе арктичне літо.


  • не пропусти

  • магазин