NASA відправить дві місії на Венеру – вперше за 30 років

  181

  DAVINCI відправиться на Венеру у 2029 році і спустить на поверхню планети роботизований зонд.

  Як пише джерело, Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) обрало дві місії для дослідження Венери. Раніше DAVINCI і VERITAS увійшли в число чотирьох проєктів програми NASA Discovery Program, в рамках якої пропонувалися відносно недорогі місії по дослідженню планет – з бюджетом близько 500 мільйонів доларів на кожну. У підсумку, саме DAVINCI і VERITAS і були обрані.

  «Ці дві місії спрямовані на те, щоб зрозуміти, як Венера перетворилася на пекельний світ, здатний плавити свинець на поверхні», – сказав керівник програми Білл Нельсон (Bill Nelson). І додав: «Вони запропонують всьому науковому співтовариству можливість досліджувати планету, на якій ми не були понад 30 років».

  Запуск DAVINCI планується на 2029 рік. Космічний корабель двічі пролетить повз Венеру, зробить знімки поверхні планети великим планом, а потім скине роботизований зонд в її атмосферу. Першочергова мета DAVINCI – підтвердити можливу наявність в атмосфері газу фосфіну, який виготовляється в основному живими організмами.

  Друга місія, VERITAS, – це зонд, який запустять приблизно у 2028 році, незадовго до DAVINCI. Його завдання – скласти об’ємну географічну карту планети, а також підтвердити активність таких процесів, як тектоніка плит і вулканізм. Для цього буде використовуватися спеціальний радар, а встановлена ​​на VERITAS камера буде використовуватися для виявлення ознак водяної пари в атмосфері.


  • не пропусти

  • магазин