Вчені з’ясували, що шкідлива їжа перетворює людей в “харчових наркоманів”

  742

  BBC випустили документальний фільм, заснований на експерименті. В його рамках доброволець – 42-річний лікар Кріс ван Туллекен (Chris van Tulleken) – протягом чотирьох тижнів вживав в їжу фастфуд. Завдяки цьому вчені з’ясували, що шкідлива їжа перетворює людей в “харчових наркоманів”.

  В процесі експерименту лікар не тільки почав товстіти, а й зіткнувся з більш неприємними наслідками – проблемами зі здоров’ям. Зокрема, піддослідний зауважив, що харчуючись фастфудом він почав гірше спати – перед сном його долали тривожні думки і страх перед повсякденними справами, через що він перевертався. Крім іншого у нього з’явилася печія, запори і геморой. Ще лікар став повільніше мислити, а мозок, за його словами, почав працювати так, наче він страждає від наркозалежності.

  Як з’ясувалося, прихильність до шкідливого раціону дійсно змінює мозок – вчені встановили, що вона перетворила піддослідного в харчового наркомана.

  “Що все це означає? Мій мозок підштовхує мене до пошуку фастфуду. Навіть після того, як я перестав дотримуватися такої дієти, томографія показала, що нові зв’язки в мозку все ще діють. Здається, я не можу звести нанівець нанесений моєму мозку шкоду. Тепер я запрограмований так, що мені все складніше відмовитися від шкідливої їжі”, – Кріс ван Туллекен


  • не пропусти

  • магазин