Вчені з’ясували, навіщо горили б’ють себе в груди

  2857

  Удар горили себе в груди – один з найбільш символічних звуків в тваринному світі. До цього часу було незрозуміло, яку інформацію передавали горили, демонструючи таку поведінку.

  Німецькі вчені з’ясували, що самці горили розправляють спину і при цьому стукають у груди, щоб дати супернику інформацію про свій реальний розмір. Про це повідомляє інформаційне агентство NYP.

  При цьому горили зазвичай стоять на двох ногах і швидко б’ють себе в груди складеними руками.

  “Удари в груди – унікальний звук, тому що це не вокалізація як квакання жаби, а, скоріше, форма жестової комунікації, яку можна як побачити, так і почути. Звук барабанного дробу можна почути на відстані більше одного кілометра “- йдеться в статті.

  Досліджуючи поведінку тварин, вчені прийшли до висновку, що удари горил в груди достовірно вказують на розмір тіла особини, яка себе б’є. А розмір тіла, зокрема, вказує на “конкурентоспроможність горил”.

  “Ми змогли показати, що розмір тіла закодований в звуках ударів в груди”, – заявив Едвард Райт, провідний автор дослідження з Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Лейпцигу, Німеччина.

  У своєму дослідженні вчені проаналізували записи звуку ударів в груди горил з Руанди. Виявилося, що тривалість і кількість ударів не пов’язані з розміром самців, а от середня пікова частота його відображає. Чим більша горила, чим нижче частота звуку.

  Низькочастотні звуки поширюються далі, ніж високочастотні, а значить великого самця чути здалеку. Більш дрібні самці розуміють, що зовсім поруч великий суперник і можуть вирішити, битися з конкурентом чи ні.


  • не пропусти

  • магазин