Панорами найкрасивіших місць на Землі (20 дивовижних панорам)

1127

Приголомшливий вид на 360 градусів відкривається завдяки панорамній зйомці

Вам точно сподобаються панорамні фотографії, від яких просто захоплює дух! Хлопці з Airpano вже не перший рік займаються зйомкою наймальовничіших куточків нашої планети, використовуючи при цьому висококласну техніку. В результаті у них виходить передати такі приголомшливі кадри, дивлячись на які розумієш, що в житті не бачив рівним рахунком нічого. Редакція AdMe.ru вибрала для вас 20 найбільш ульотних (в прямому і переносному значенні цього слова) панорам, після перегляду яких хочеться пакувати валізи і замовляти квитки.

Водоспади Ігуасу, Аргентина – Бразилія

Водоспади Ігуасу, Аргентина - Бразилія - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Ігуасу складається з приблизно 270 окремих водоспадів. Їх ширина досягає 2700 метрів, але лише в загальній складності. Всі водоспади відокремлені один від одного безліччю островів різних розмірів, а ті з’єднані містками, за якими можна прогулятися і краще розглянути всі потоки. Найбільший водоспад цього каскаду носить зловісну назву «Глотка Диявола» і є кордоном між Бразилією і Аргентиною. В ширину «глотка» – 150 метрів, у довжину – 700 метрів. За формою вона скоріше схожа на підкову, а скидається по ній 14 потужних потоків.

Знаменитий Ніагарський водоспад «на тлі Ігуасу виглядає, як струмінь води з кухонного крана» – ці слова належать дружині американського президента Франкліна Рузвельта, Елеонорі. І перша леді Америки не перебільшила своє враження. Висота Ніагарського водоспаду з боку Канади – 53 метри, а в США, через нагромадження каміння, і зовсім 21 метр. Тоді як Ігуасу скидає свої води з висоти 60-80 метрів.

Ординська печера

Ординська печера. Хід Основний - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Це найбільш протяжна підводна печера Росії, друга за довжиною – в Євразії і найбільша в світі підводна печера в гіпсах. Їй присвоєно статус природного пам’ятника всеросійського масштабу. Ординська печера знаходиться на південно-західній околиці села Орда Пермського краю, на лівому березі річки Кунгур. Закладена в гіпсі і ангідриті пермського віку. Складається з «сухої» та підводної частини. Довжина сухої частини становить 300 метрів, підводного – 5150 метрів. Частина печери являє собою найдовший сифон на території СНД – 985 метрів. Ординська печера відрізняється від інших підводних печер світу тим, що вона гіпсова, а також низькою температурою води (+4 градуси Цельсія), величезними обсягами підземних галерей, прозорістю води та низьким замутнінням.

Печерна фотозйомка вважається найскладнішою серед усіх підводних сюжетів. Склепіння над головою, неможливість спливти, коли тобі треба це зробити, втрата видимості, вузькості, в яких доводиться протискуватися під водою, повна темрява – ось далеко не повний список труднощів, з якими доводиться стикатися при плаванні в печері.

Політ у стратосферу

Політ у стратосферу - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Запуск камер в ближній космос здійснюється за допомогою повітряних куль, наповнених гелієм. Куля піднімається до висоти 35-37 кілометрів, поступово збільшуючись у розмірах, досягаючи на цій висоті розміру з триповерховий будинок, після чого вона лопається, і камери благополучно приземляються на землю на парашуті. Практично повне безвітря давало хороші прогнози на запуск зонда. Перед запуском потрібно звернути увагу на безліч факторів. Камерам доводиться працювати в екстремально холодних умовах, що може вивести з ладу акумулятори, а об’єктиви можуть запотіти або покритися кристалами льоду. З камерами летять кілька пошукових GPS-маяків, за допомогою яких можна знайти камери після їх приземлення на парашуті. Бувають у них і відмови. Тому збірка всієї конструкції для зйомки відбувається дуже ретельно.

Статуя Христа-Спасителя, Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Статуя Христа-Спасителя, Ріо-де-Жанейро, Бразилія - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

На 700-метровій горі Корковадо стоїть гігантська постать Христа, що розпростер руки над містом і ніби благословляє цю землю. Щорічно майже 2 мільйони туристів і місцевих жителів підіймаються на вершину гори, щоб сфотографуватися на тлі пам’ятника «на щастя». Точні розміри монумента Христа Спасителя в Ріо складають: висота – 38 метрів, у тому числі п’єдесталу – 8 метрів; вага – 1145 тонн, розмах рук – 30 метрів. Прийнято вважати, що ідея його створення виникла в 1922 році, коли святкувалося 100-річчя незалежності Бразилії. Однак насправді історія статуї йде в більш далеке минуле. У 1932 і 2000 роках була проведена модернізація системи нічної ілюмінації. А в 2007 році ця знаменита пам’ятка Ріо-де-Жанейро була обрана одним із Семи нових чудес світу.

Нью-Йорк, Манхеттен. Великий тур

Нью-Йорк, Манхеттен. Великий тур - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Нью-Йорк – найвідоміше місто США, а Манхеттен у Нью-Йорку – найзнаменитіший район. А починалося все чотириста років тому, коли була здійснена найгучніша і найвигідніша в історії людства операція з нерухомістю: за 24 долари індіанці продали європейцям не сильно потрібну їм ділянку цієї землі. Крім численних музеїв, тут чи не кожна будівля – пам’ятник. Старовинні будинки чудово поєднуються з кращими зразками сучасної архітектури. Тут розташовується маса найвідоміших визначних пам’яток Нью-Йорка, в тому числі знаменитий вищезгаданий Емпайр-Стейт-білдінг, Центральний парк і Таймс-сквер. І колоритний Чайна-таун, і яскравий Бродвей – все це знаходиться на даному острові.

Ай-Петрі. Україна, Крим. Аерофотопанорама

Ай-Петрі. Україна, Крим, віртуальний тур - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Ай-Петрі – це і вершина, і величезний гірський масив площею більше 300 квадратних кілометрів, що тягнеться зі сходу на захід на 25 кілометрів. Його назва складається з перекручених грецьких слів «Агіос» (святий) і «Петро» – від імені святого Петра, на честь якого тут споруджений храм.

Найвища точка плато, Перепелина гора (Бедене-Кир), лежить на висоті 1334 метрів. До зубців Ай-Петрі веде підвісна трикілометрова канатна дорога з Мисхора; підйом займе близько 20 хвилин. Цікаво, що ця канатка має найдовшу в Європі ділянка без опор (від середньої точки до вершини – близько 2 км).

Зараз у це важко повірити, але колись вершина Ай-Петрі зникала під водою. Справа в тому, що близько 200 мільйонів років тому територію сучасного Криму покривали води древнього океану. А Ай-Петрі, відповідно – не гора в прямому сенсі, а викопний кораловий риф. На її вершині досі можна розглянути цікаві скам’янілості у вигляді трубочок і гілочок.

Великі Єгипетські піраміди в Гізі

Великі Єгипетські піраміди в Гізі - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Єгипетські піраміди – найбільші архітектурні пам’ятники Древнього Єгипту, серед яких одне з «семи чудес світу» – піраміда Хеопса і почесний кандидат «нових семи чудес світу» – Піраміди Гізи. Піраміди представляють собою величезні кам’яні споруди пірамідальної форми, які використовувалися як гробниці для фараонів Древнього Єгипту. Слово «піраміда» – грецьке, означає багатогранник. На думку одних дослідників, велика купа пшениці і стала прообразом піраміди. На думку інших вчених, це слово походить від назви поминального пирога пірамідальної форми. Всього в Єгипті було виявлено 118 пірамід.

Париж, Франція

Париж, Франція - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Франція – одна з найбільш знаменитих країн Європи, а Париж – навряд чи не найзнаменитіше місто світу. Його по праву називають «Містом світла», але зовсім не через рясне освітлення: адже так можна було б назвати будь-який інший сучасний мегаполіс. Ні: вся справа в тому, що столиця Франції протягом багатьох століть була центром освіти, мистецтва і філософії. «Париж – це свято, яке завжди з тобою». Так сказав знаменитий американський письменник Ернест Хемінгуей, і під цими словами може підписатися, напевно, кожна людина – не важливо, чи бувала вона там чи ні. Париж – символ романтики і колиска європейської культури.

Свамінараян Акшардхам, Делі, Індія

Свамінараян Акшардхам, Делі, Індія - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Завдяки своїм розмірам Акшардхам включений в Книгу Рекордів Гіннеса. До складу комплексу, що займає 12 гектарів, входить не тільки сам храм, але і декілька парків, музей, великий культурний центр, де можна познайомитися з національними особливостями і традиціями Індії, водні канали, по яких можна плавати на човнах, а також безліч кафе і сувенірних магазинів. Храм побудований без використання металевих предметів. Без цементу. Бетон використовували тільки при заливці фундаменту. Все інше – кам’яне. Мармур і граніт для будівництва везли з усього світу, потім обробляли по спеціальних схемах і з’єднували один з одним за допомогою пазів. Всі колонни храму – набірні, причому кам’яні деталі після з’єднання повертали на 90 градусів.

Венеція, Італія

Венеція, Італія - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Венецію називають «містом на воді». Цікаво, що в Західній Європі є кілька інших міст, вулицями в яких служать канали. Так, бельгійський Гент лежить на 26 острівцях, сполучених 207 мостами. На 26 островах розташована столиця Голландії. Але пальму першості за цим критерієм утримує саме Венеція: важко побити рекорд в 118 островів, 150 каналів і 400 мостів! Крок за кроком Адріатика наступає і виграє: тільки протягом XX століття Венеція «просіла» на 23 сантиметри. Імовірно, вже до 2028 року місто повністю сховається в пучині вод.

Мачу-Пікчу – стародавнє місто інків

Мачу-Пікчу - стародавнє місто інків - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Перша гора називається Уайна-Пікчу, а друга – Мачу-Пікчу, і вона набагато рідше відвідується туристами. Щоб піднятися на її вершину, необхідно подолати перепад висоти приблизно 500 метрів. Стежка представляє із себе кам’яну доріжку, що складається зі сходинок. Сходинки пораховані – їх 1700! Зазвичай підйом займає 1,5 години. Вид на місто з вершини – приголомшливий! Однозначно варто витратити сили і час для підйому.

Подорож до Евересту, Гімалаї

Подорож до Евересту, Гімалаї - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Через вершину найвищої гори світу (8848 метрів) проходить китайсько-непальська межа. Або тибетсько-непальська. Залежить від політичних пристрастей читача. Еверест є частиною Гімалаїв – досить тонкої смужки гір, які поділяють Індійську тектонічну платформу і Азіатську (Тибетське нагір’я). Десять 8-тисячників з 14-ти зосереджено саме в Гімалаях, решта – в сусідньому Каракорумі. Відомо два популярних маршрути до вершини Евересту – з півночі, з боку Тибету, і з південного заходу з Непалу. Останній трохи простіше, і в останні роки привертає більшу кількість альпіністів. Для туристів ж метою є базовий табір – місце, де розміщуються всі експедиції, отримуючи потрібну акліматизацію. У Тибеті можна скористатися джипом і добратися до табору на висоту (5149) всього за пару днів. З боку ж Непалу туристам доводиться добиратися самостійно, не менше тижня пішки, щоб опинитися під стінами Евересту. Однак, цей маршрут нагороджує незабутніми краєвидами гір і прекрасною природою різних кліматичних зон.

Гонконг – місто, де збуваються мрії

Гонконг - місто, де збуваються мрії - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Гонконг – це і місто, і держава, і (що найбільш точно), особливий адміністративний район в складі Китайської Народної Республіки. Він дійсно абсолютно «особливий» за всіма статтями. Гонконг – один із світових центрів фінансових потоків, а це накладає на жителів певні зобов’язання, формує його зовнішній архітектурний вигляд (саме тут з’явилися перші в Китаї хмарочоси), і, нарешті, окремий адміністративний статус дозволяє Гонконгу мати власні закони, чим він із задоволенням користується.

Дубай Сіті, ОАЕ, віртуальний тур

Дубай Сіті, ОАЕ, віртуальний тур - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Дубай веде свою історію з VII століття, проте мало у кого це найбільше місто Об’єднаних Арабських Еміратів асоціюється зі старовиною. Його найкраща характеристика – «Місто майбутнього»: адже, мабуть, ніде на планеті не зосереджено стільки неймовірних архітектурних конструкцій, надсучасних і навіть таких що випереджають свій час. Ось лише невеликий список пам’яток Дубая: Хмарочос Бурдж-Халіфа, схожий чи то на сталагміт, чи то на пустельну квітку з тонкими пелюстками; Семизірковий готель у формі вітрила Бурдж-аль-Араб, що стоїть на окремому штучному острові (ціни на номери в Бурдж-аль-Араб починаються від тисячі доларів за ніч!); 150-метровий музичний фонтан, який підіймає в повітря одночасно 83 000 літрів води під звуки арабських і світових хітів.

Гаваї, острів Оаху, віртуальний тур

Гаваї, острів Оаху, віртуальний тур - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

У США – п’ятдесят штатів, і останнім за датою включення в їх число є Гаваї: дивовижні острови, що лежать в центрі Тихого океану в Північній півкулі, на значній відстані від континенту. Гавайський архіпелаг складається з двадцяти чотирьох островів і атолів, а також безлічі дрібних острівців. Заселені вони були ще в VI столітті до нашої ери, але протягом багатьох століть, під час легендарних навколосвітніх подорожей епохи Великих географічних відкриттів, мореплавці пропливали або південніше, або північніше. Тому дуже довго Гавайські острови на карті не з’являлися і нікому не були відомі.

Сан-Франциско, міст «Золоті Ворота». Туман

Сан-Франциско, міст

Світився жовтими верхівками хмарочосів, що м’яко підсвічували затоку, і туман, чудовий туман, що переливається відтінками червоного в сонці, туман, якого я чекав 20 років, безперервними струменями стікає з Російських Пагорбів на місто і розчиняється в ньому…

Мис Доброї Надії, ПАР. «Найбільш південно-західна точка Африки»

Мис Доброї Надії, ПАР

Відкриття Мису Доброї Надії – географічного місця з чи не найбільш романтичною назвою у світі – належить португальському мореплавцеві Бартоломео Діасу. Однак потім, з розвитком картографії, з’ясувалося, що справжня «найпівденніша точка Африки» – це не мис Доброї Надії, а Мис Голковий, розташований в 155 км на південний схід. Але до того часу туристи вже протоптали широкі стежки до самозванця, відкритого Бартоломео Діасом, і влада обмежилася тим, що замінили табличку на нову «Найбільш південно-західна точка Африки»

Венесуела. Водоспади Чурун-Меру і Кортіна

Венесуела. Водоспади Чурун-Меру і Кортіна , віртуальний тур - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Загальна висота водоспаду 979 метрів, а висота безперервного падіння води – 807 метрів. Висота падіння настільки велика, що, перш ніж досягти землі, вода розпорошується на дрібні частинки і перетворюється в туман. Треба згадати, що Венесуела – взагалі унікальна країна. Крім Уго Чавеса і ціни на бензин (повний бак джипу обходиться гривень в 30), там розташовані тепуї. Це такі дивного вигляду гори з усіченою плоскою вершиною, у світі звані «столовими» (мабуть, тому що вони плоскі як стіл). Тобто уявіть собі кілометрової висоти скелі в густих джунглях, з вертикальними прямовисними стінами і плоскими вершинами. Тому вода там накопичується після будь-якого дощику і згодом стікає численними водоспадами.

Мальдіви вночі, острів Reethi Rah

Мальдіви вночі, острів Reethi Rah, віртуальний тур - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Мальдівські острови міцно асоціюються з безтурботним ледачим відпочинком, повним розміреної млості і усамітненого спокою. Їх віддаленість від Європи (наприклад, політ з Києва займає 8-9 годин) і високий, відповідно, не дешевий рівень обслуговування роблять Мальдіви доступними не для такої величезної кількості відпочиваючих, як, наприклад, Туреччина чи Єгипет. Унікальна концепція Мальдівських курортів – «один острів – один курорт – один готель», причому кожен відрізняється своєю неповторною атмосферою і дизайном.

Санкт-Моріц і Альпи. Віртуальний тур

Санкт-Моріц і Альпи. Віртуальний тур - AirPano.ru • 360 Градусів Аерофотопанорами • 3D Віртуальні Тури Навколо Світу

Швейцарський Санкт-Моріц по праву вважається королем альпійських гірськолижних курортів. «Аристократичний», «космополітичний» і «респектабельний» – це все про Санкт-Моріц: улюблене місце відпочинку представників королівських династій, мільярдерів, політиків та зірок шоу-бізнесу. Санкт-Моріц (панорами №3 і 9) розташований на берегах однойменного озера, в регіоні Енгадін кантону Граубюнден на висоті 1856 метрів над рівнем моря. Саме селище налічує сьогодні 5600 жителів; в розпал сезону до них додається ще 3000 працівників сфери обслуговування й тисячі туристів. Тут гарні умови для підготовлених гірськолижників: 36 «чорних» трас і 136 «червоних» трас, а також багато можливостей для сноубордистів, любителів рівнинних лиж і ковзанів. Загальна протяжність гірськолижних трас регіону – 350 км, рівнинних – 150 км.• новини партнерів