Як 100 років тому футурологи уявляли сучасне нам життя

9486

Через сто років таксі стануть пересуватися повітрям, а подорожі до місяця будуть звичайною справою. Знання потечуть в голови учнів по проводах прямо в мозок. Звучить свіжо, майже, як прогнози сучасних футурологів? Насправді саме так наші предки, що жили на рубежі XIX- XX століть, представляли сучасне нам життя.

Ідеям футурологів, які робили прогнози ціле століття тому, була присвячена серія поштових листівок. Всі зразки, які ви побачите нижче – з приватної колекції.

Деякі прогнози виявилися напрочуд точними, а деякі здаються до смішного безглуздими. Деякі речі художникам здавалися незмінними: на одній з карток чоловік і жінка ловлять “повітряне таксі”, але всі, включаючи таксиста одягнені так, як було модно в сучасному художнику суспільстві: лосини, циліндри і капелюхи з пір’ям.

Політ до місяця

Wired1

Відеотелефон

Wired2

Повітряне таксі

Wired3

Мадам за туалетним столиком та перукарня

Wired4-1

Прогулянка верхи по дну моря

Wired8

Сажотруси

Wired9

Подорож залізницею

Wired10

Полювання

Wired12

Ще одне подання про те, яким повинен бути транспорт початку XXI століття

Wired13

Цікаво, що ні на одному із зображень немає і натяку на ті технології, без яких сьогоднішнє життя неможливо уявити – такі, наприклад, як персональні комп’ютери та інтернет.

Так, звичайно, тут є відеотелефон, але зображення проектується на екран, як у кіно (тоді сінематограф тільки-тільки починав розвиватися). Уява художників обмежена реальністю, яку вони бачать навколо себе. Але те ж саме ми можемо сказати і про нас сьогоднішніх – ми як і раніше не дуже добре вміємо будувати прогнози.
• не пропусти• магазин

• новини партнерів