10 корисних бізнес-притч з дотепним несподіваним сюжетом

1816

Притчі та оповідання з несподіваними фіналами і мудрістю, захованої глибоко всередині, вражають набагато більше, ніж просто розумні думки і цитати. Тому ми в такі історії просто обожнюємо.

У цьому матеріалі 10 бізнес-притч, дотепні й нещадні сюжети яких допоможуть вам як у вирішенні ділових проблем, так і в подоланні труднощів, пов’язаних особисто з вами.

Дружина і сусід

Чоловік заходить в душ в той час, як його дружина тільки закінчила митися. Лунає дверний дзвінок. Дружина нашвидку загортається в рушник і біжить відкривати. На порозі – сусід Боб. Побачивши її, Боб каже: «Я дам Вам 800 доларів, якщо Ви знімете рушник». Подумавши пару секунд, жінка робить це і стоїть перед Бобом гола. Боб дає їй 800 доларів і йде. Дружина одягає рушник назад і повертається у ванну.

– Хто це був? – Запитує чоловік.
– Боб – відповідає дружина.
– Прекрасно, – говорить чоловік, – він нічого не говорив про 800 доларів, які мені повинен?

Мораль: діліться з акціонерами інформацією про видані кредити, інакше Ви можете опинитися в неприємній ситуації.

Священик і монахиня

Якось священик запропонував черниці підвезти її до будинку. Сівши в машину, вона закинула ногу за ногу так, що оголилося стегно. Священикові насилу вдалося уникнути аварії. Вирівнявши машину, він крадькома кладе руку їй на ногу. Монахиня каже:
– Отче, Ви пам’ятаєте Псалом 129?
Священик прибирає руку. Але, помінявши передачу, він знову кладе руку їй на ногу. Монахиня повторює:
– Батько, Ви пам’ятаєте Псалом 129?
Священик вибачається:
– Пробачте, сестра, але плоть слабка.
Добравшись до монастиря, черниця важко зітхає і виходить. Приїхавши до церкви, священик знаходить Псалом 129. У ньому йдеться: «Іди далі і шукай, вище ти знайдеш щастя».

Мораль: якщо Ви погано знаєте свою роботу, багато можливостей для розвитку пройдуть прямо у Вас перед носом.

Бухгалтер, секретарка, менеджер і Джинн

Бухгалтер, секретарка і менеджер пішли обідати і знайшли античну лампу. Ні на що не сподіваючись, вони потерли її, і до свого здивування побачили перед собою Джина, який заявив:
– Я виконаю по одному бажанню кожного з вас.
– Я перша, я перша, – закричала секретарка – Я хочу зараз бути на Багамах, на катері, і не думати ні про що – і зникла.
– Тепер я, тепер я! – Каже бухгалтер – Хочу бути на Гаваях, відпочивати на пляжі, з масажем, нескінченним запасом Піна Колада і любов’ю всього мого життя – і теж зник.
– Тепер твоя черга, – каже Джинн менеджеру.
– Я хочу, щоб ті двоє повернулися в офіс після обіду.

Мораль: завжди давайте вашому босу висловитися першим.

Орел і кролик

Орел сидів на дереві, відпочивав і нічого не робив. Маленький кролик побачив орла і запитав:
– А можна мені теж сидіти, як Ви, і нічого не робити?
– Звичайно, чому ні, – відповів той.
Кролик сів під деревом і став відпочивати. Раптом з’явилася лисиця, схопила кролика і з’їла його.

Мораль: щоб сидіти і нічого не робити, Ви повинні сидіти дуже, дуже високо.

Два торговця взуттям в Африці

Велика взуттєва компанія відправила у відрядження до Африки продавця. Через тиждень він у телеграмі начальству написав такі слова:
«Забирайте мене звідси. Немає жодних перспектив. Тут всі ходять босоніж!»
Через деякий час компанія вирішила зробити ще одну спробу. Послали другого продавця.
«Це велика удача! – Із захопленням написав другий, – Надсилайте все, що є, ринок практично не обмежений! Тут всі ходять босоніж!»

Мораль: речі самі по собі не бувають поганими чи хорошими. Їх робить такими наше ставлення.

Головне – знати, куди вдарити

Одного разу на одній з англійських фабрик вийшов з ладу паровий генератор. Яких тільки фахівців не запрошував фабрикант, але ніхто не зміг його полагодити. І ось одного разу прийшов незнайомий чоловік і сказав, що може полагодити генератор. Фабрикант здивувався, але вирішив дати майстру шанс.

Акуратно і методично той почав простукувати різні ділянки машини, уважно прислухаючись до звуків, які видавала металева поверхня. За десять хвилин він процокотів датчики тиску, термостати, підшипники і з’єднання, де, як він припускав, знаходиться пошкодження. Потім він підійшов до одного з колінчастих з’єднань і завдав несильний удар молотком. Ефект був миттєвим. Щось зрушилося, і паровий генератор заробив.

Фабрикант довго дякував майстра і попросив його надіслати рахунок, де були б розписані всі види робіт. Ось що було написано в рахунку:
За десять хвилин простукування – 1 фунт.
За знання того, куди потрібно вдарити – 9999 фунтів. Разом: 10000 фунтів.

Мораль: професіоналізм – це не вміння вдарити, а вміння вдарити саме туди, куди потрібно.

Миші і кіт

В одному великому будинку жила мишача родина. Багато років миші жили щасливо і безтурботно, господарювали на кухні і з’їдали все, що могли знайти.
Але в один зовсім не прекрасний день прийшла біда. Господарі втомилися від мишачих набігів і завели кота. Кіт хотів будь-що-будь довести, чого він коштує, і став ганяти мишей по всьому будинку – вгору, на горище, вниз, у підвал, і, до жаху мишей, навіть піймав і з’їв кілька їх родичів!

Тоді одна з мишей скликала екстрену раду, щоб обговорити, як впоратися з ситуацією. Так як миші відрізнялися прекрасними творчими здібностями, вони влаштували «мозковий штурм» і придумали масу ідей, як позбутися кота: отруїти, застрелити, до смерті налякати і так далі.

Нарешті, заговорила найрозумніша миша:
– Чому б не прив’язати на шию коту дзвіночок? Тоді ми завжди будемо чути, де він, і встигнемо втекти і сховатися.

Усі вирішили, що це чудова ідея, стали плескати розумну мишу по спині і вітати з таким творчим рішенням. Але раптом, в розпал цих привітань, найменша мишка, яка сиділа в самому темному куточку і мовчала, встала і підняла лапку.

– Можна питання? – Несміливо пропищала вона.
– Звичайно, – сказав ватажок мишей, – питай.
– Я думаю, що це прекрасна ідея і все таке … І не хочу псувати вам задоволення, але … А хто з нас буде прив’язувати до кота дзвоник?

Мораль: Творчі ідеї прекрасні. Але тільки якщо вони продумані до кінця.

Скорпіон і черепаха

Одного разу скорпіон попросив черепаху перевезти його через річку. Черепаха відмовлялася, але скорпіон таки її вмовив.
– Ну, добре, – погодилася черепаха, – тільки дай слово, що ти мене не вжалиш.

Скорпіон дав слово. Тоді черепаха посадила його на спину і попливла через річку. Скорпіон сидів смирно всю дорогу, але біля самого берега боляче ужалив черепаху.

– Як тобі не соромно, скорпіон? Адже ти ж дав слово, – закричала черепаха.
– Ну і що? – Холоднокровно запитав черепаху скорпіон. – Скажи, чому ти, знаючи мою вдачу, погодилася везти мене через річку?
– Я завжди прагну допомогти кожному, така вже моя природа, – відповіла черепаха.
– Твоя природа – допомагати всім, а моя – всіх жалити. Я зробив рівно те, що робив завжди!

Мораль: наближаючи до себе необов’язкових і непорядних людей, не ображайтеся, коли вони вас підведуть. У них така природа. Якщо сумніваєтеся в людині – тримайтеся від неї подалі. Не пускайте її в своє життя і у свій бізнес.

На чемпіонаті лісорубів

Завдання двох лісорубів, канадця і норвежця, було таке: повалити якомога більше дерев на своїй ділянці лісу. Часу давалося з восьмої години ранку до четвертої години вечора.
О восьмій ранку пролунав свисток і лісоруби зайняли свої позиції. Вони рубали дерево за деревом, поки канадець не підслухав, що норвежець зупинився. Зрозумівши, що це його шанс, канадець подвоїв зусилля. У 9:00 канадець почув, що норвежець знову взявся за роботу.

І знову вони працювали майже синхронно, як раптом без десяти десять канадець почув, що норвежець знову зупинився. І знову канадець взявся за роботу, бажаючи скористатися слабкістю конкурента. Так тривало цілий день. Щогодини норвежець зупинявся на десять хвилин, а канадець продовжував роботу без перерви.

Коли пролунав сигнал про закінчення змагань, рівно о четвертій годині дня, канадець був абсолютно впевнений, що приз у нього в кишені. Ви можете собі уявити, як він здивувався, дізнавшись, що програв!

– Як це вийшло? – Запитав він норвежця. – Щогодини я чув, як ти на десять хвилин припиняєш роботу. Як, хай тобі чорт, ти примудрився наробити більше деревини, ніж я?! Це неможливо.
– Насправді все дуже просто, – прямо відповів норвежець. – Щогодини я зупинявся на десять хвилин, щоб нагострити свою сокиру.

Мораль: Кожен раз, коли ви зупиняєтеся і думаєте над важливими питаннями, ви точите свою «сокиру».

Індичка і бик

Індичка говорила з биком.

– Я мрію забратися на вершину дерева, – зітхала вона, – але у мене так мало сил. 
– Чому б тобі не подзьобати мій послід? – Відповідав бик, – у ньому багато поживних речовин.

Індичка склювала купку посліду, і це дійсно дало їй достатньо сил, щоб забратися на нижню гілку дерева. Наступного дня, з’ївши ще, вона досягла другої гілки. Нарешті, на четвертий день, індичка гордо сиділа на вершині дерева. Там її помітив фермер і збив пострілом з рушниці.

Мораль: маніпуляції з лайном можуть допомогти вам забратися на вершину, але не втримають вас там.• новини партнерів