День Прапора України: ТОП-8 фактів у фото, про які ви не знали

1152
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Сьогодні, 23 серпня, українці святкують День Державного Прапора України – одного з символів незалежності нашої держави!

Вам може здаватися, що кожен знає все, що потрібно про офіційну символіку своєї країни. Однак наш прапор має свою незвичайну та цікаву історію появи. А ви знали, що:

Синьо-жовтий колір вперше зявився далеко не на прапорі незалежної України, а ще у…1256 році! Саме так, ще Данило Галицький вирішив подарувати Львову герб із жовтим левом на блакитному фоні. Не дарма ж, саме місто Лева є однією з культурних столиць України.

Альпініст Роман Городечний з прапором Львова на найвищій горі у США - Аконкагуа - фото 190707
Альпініст Роман Городечний з прапором Львова на найвищій горі у США – Аконкагуа / dyvys.info
Частенько таке забарвлення траплялося і на козацьких стягах, щоправда, ще й червоним кольором. Незвичайним є той факт, що прапори тоді були не звичної нам форми. Ось він – лицар 18 століття:
Козацька доба - фото 190708
Козацька доба / wikimedia
Спершу День Державного Прапора не відзначали на всеукраїнському рівні. Тільки у Києві 24 липня святкували цей день. А у 1990 році синьо-жовтий стяг замайорів над мерією столиці. А вже у 1991 році кілька нардепів винесли прапор у Раду, а наступного дня (так, саме 24 серпня) було проголошено незалежність нашої країни.
Київ - фото 190709

Сьогодні ж український стяг можна побачити не тільки на державні свята та патріотичні події. Прапор “засвітився” не лише у кліпах наших виконавців, а й навіть знаменитого гурту Metallica на композицію “Atlas, Rise!”. Здається, це момент помітив не один шанувальник рокерів. Кліп можна оцінити тут.
Скріншот з відео - фото 190711

До того ж, наш прапор ще той мандрівник! Нещодавно українці в Ірландії створили акцію під назвою “Об’єднані прапором”, за якої стяг побував у різних куточках світу, де з ним зробили кілька фото та коротеньке відео. Незвичайну ідею підкинув Олег Макей. До речі, саме сьогодні прапор має прибути до Києва на Майдан Незалежності та стати частиною святкування.
Акція "Об'єднані прапором" у Лондоні - фото 190715
Акція “Об’єднані прапором” у Лондоні / facebook
Акція "Об'єднані прапором" у Лондоні - фото 190714
Акція “Об’єднані прапором” у Лондоні / facebook

Не кожен стяг може похизуватися своєю “просунутістю”, зате наш є в електронному варіанті, і на ньому можна підписатися. Саме тут є перший інтернет-прапор України, у якому є 10 тисяч комірок, тобто, у вас ще є шанс залишити якесь своє повідомлення. Звісно ж, є обмеження – 300 символів. Ось вона – можливість вписати себе в інтернет-історію нашої країни!
А ти підписав? - фото 190728
А ти підписав?
Якщо прапори інших країн овіяні легендами про походження, то український стяг досі витримує міфи щодо свого кольору. Існує припущення, що правильний прапор України повинен бути жовто-блакитним, а не синьо-жовтим. Здебільшого цей міф покладається на книгу даосизму. Відповідно до китайських вірувань, сучасний стяг створює магічний “Пі”, який розшифровують, як занепад. А от жовто-блакитний – навпаки пророкує процвітання.

Варто наголосити, що цей міф залишається всього міфом, попри періодичне підняття питання щодо зміни кольорів.

Синьо-жовті кольори на прапорі відповідають пшеничному полю та чистому небу - фото 190727
Синьо-жовті кольори на прапорі відповідають пшеничному полю та чистому небу / zp.ua
Окрім рекордно великих прапорів та стягів з троянд (так-так, на Вінниччині вирощують справді “квітучу” символіку України), історія державного символу має власні болючі моменти. Тому не дивно, що у Волинському краєзнавчому музеї створили виставку “Прапори українських революцій: 1917–2017 рр”. Сотня років минула від першої появи синьо-жовтого стяга і до сьогодні. Військові, політичні та ті, які тримали на Майдані. Тож, якщо будете проїздити повз Волинь, затримайтесь ненадовго 🙂
Виставка "Прапори українських революцій: 1917–2017 рр". - фото 190729
Виставка “Прапори українських революцій: 1917–2017 рр”. / cult-voladm
Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів