Генератор — особливості вибору

    92

    Генератори називаються мініелектростанціями, оскільки вони виконують роль джерела резервного живлення. Така техніка обов’язково використовується в будинках, на підприємствах, де часто бувають проблеми з постачанням електроенергії. Може слугувати основним джерелом електрики там, де немає центральних електромереж. Щоб визначити, який саме генератор потрібен для офісу або для дачі, важливо врахувати не лише його потужність, а й ще декілька характеристик.

    Критерії вибору електрогенератора

    Бензиновий генератор - allo.ua

    Щоб купити генератори, які зможуть забезпечити приміщення, враховують:

    • клас потужності;
    • кількість фаз;
    • тип палива;
    • конструкцію.

    Перш за все треба підрахувати потужність техніки, яка має постійно працювати. Для цього показники треба подивитися в техпаспортах приладів та підсумувати. Потужність генератора має бути на 20% більшою за показник, який ви отримаєте в результаті.

    Класи потужності генераторів

    За потужністю мініелектростанції розділяють на чотири основні види:

    • до 3 кВт — для дачі;
    • до 5 кВт — для квартири;
    • до 7 кВт — для будинку;
    • до 10 кВт — для підприємств.

    Прилад на 3 кВт дозволяє увімкнути побутові прилади та освітлення. Його достатньо, щоб включити холодильник і невеликий насос для води одночасно. Якщо ви плануєте також підключити телевізор і комп’ютер, готувати на електроплитці або використовувати мікрохвильовку, варто вибрати модель до 5 Квт. Такий варіант підходить у тому числі для квартири, в якій багато електротехніки.

    Для великого будинку знадобиться генератор на 7 кВт. Він дає можливість користуватися електричним опаленням, кондиціонером, бойлером — великою побутовою технікою. Такі моделі купують для невеликих підприємств, магазинів та кафе. Для виробництва та великих підприємств використовуються професійні агрегати потужністю до 10 кВт. Вони можуть забезпечити безперебійну роботу виробничого обладнання, великої кількості комп’ютерів.

    Кількість фаз та типи палива

    Генератори можуть бути однофазними та трифазними. Однофазні використовуються в побуті, вони підходять для будь-якої техніки, що працює від 220 В. Трифазні необхідні на великих підприємствах, де є різні прилади. Вони оснащені двома розетками — на 220 і на 380 В, відносяться до класу професійних та універсальних. Для побутового використання вони є заскладними.

    Для виробництва електроенергії можна використовувати декілька типів палива:

    • бензин;
    • дизель;
    • газ.

    Бензинові прилади компактні та безпечні. Вони використовуються для побутових об’єктів та можуть забезпечити потужність 3-5 кВт. Невелика вага, тиха робота, доступна вартість — головні переваги бензинових генераторів. Саме ці моделі можна назвати найпопулярнішими та найбільш поширеними.

    Для посилених навантажень необхідні дизельні прилади, які можуть створити до 10 кВт. Вони набагато потужніші за бензинові, тому можуть використовуватися не лише як резервне, а й як основне джерело. Працюють до 10 годин поспіль, тобто витримують цілий робочий день.

    Популярністю також користуються двопаливні прилади — вони можуть працювати і на бензині, і на газі. Це універсальна техніка, яка може працювати до 20 годин поспіль. Часто газ стає основним паливом, а бензин використовується в якості запасного.

    Сучасні виробники пропонують інверторні прилади, доповнені захистом від пилу та вологи, а тому більш надійні та безпечні. Вони необхідні для безперервного функціонування техніки в закладах медицини, освіти, на заводах та фермах. Електроенергія подається рівномірно, без перепадів.

    Особливості запуску генератора

    Стартер генератора може бути ручним, електричним або дистанційним. Ручний — це звичне рішення, стандартний варіант, яких підходить для побутових приладів середньої потужності. Для запуска необхідно докласти певні зусилля, а за низької температури повітря можуть виникнути труднощі.

    Простіший та зручніший спосіб — електростартер, оснащений окремим акумулятором. Він легко запускає техніку, бездоганно працює навіть на морозі. Дистанційний запуск доступний на нових моделях. Він дозволяє увімкнути генератор здалеку, не торкаючись його.



    • інші новини