Різновиди покрівлі

61

Вибираючи матеріал для монтажу даху будинку, перед забудовником постає питання про те, якому типу покриття віддати свою перевагу.

Однак, при виборі даного матеріалу, слід враховувати ряд факторів:
• Стійкість до корозії і довговічність;
• Вага покриття;
• Гарантований термін служби;
• Геометричні параметри;
• Стійкість до впливу перепаду температур;
• Характеристики водонепроникності;
• Зовнішній вигляд.

Існує безліч видів покриття для покрівлі, але кожне покриття має свої переваги і недоліки.

Якщо вибір припав на покрівлю листовими матеріалами, то на виході можна отримати простоту укладання та відносну дешевизну, проте даний вид покриття підійде для більш простих дахів. Розглянемо ряд листових покриттів.

Металочерепиця – являє собою листову оцинковану поверхню, покриту полімерною плівкою, яка створює імітацію натуральної черепиці. Даний матеріал відрізняється своєю універсальністю, так як укладання можна робити навіть поверх старого покриття. Служить металочерепиця приблизно 15 років. Вона пожежобезпечна, міцна, легка в установці, а так само має різноманітність вибору кольору і фактури. Для себе рекомендуємо вибирати листи компанії Ruukki на сайті https://www.ruukki.com/ukr/для-споживачів/продукти/покрівлі.

Шифер з азбестоцементу може прослужити до 30 років. Буває плоским і хвилеподібним, він простий в укладанні, має невисоку ціну, має гарну електричну і звукову ізоляцію, не горючий. Поряд з цим, дане покриття має велику вагу і високий ступінь крихкості, так само, має властивість вбирати вологу, що є істотними недоліками.

Ондулінові листи – матеріал, виконаний з волокон целюлози, покритих шаром бітуму, який має зовні полімерне покриття. Даний тип покрівлі може прослужити близько 20 років. Ондулін має хорошу стійкість до перепадів температур, вологи і впливу сонця, цей матеріал легкий і доступний в ціні, але зовнішній вигляд не буде радувати око, тому він застосовується для покриття різного роду господарських будівель.

Покриття з профнастилу виконується з листів оцинкованої або забарвленої сталі. Цей тип покрівлі має простоту при монтажі, наділений міцністю, невеликою вагою і прийнятною вартістю. На жаль, має мізерний вибір для декоративного оформлення будівлі і низький коефіцієнт поглинання шуму.

Фальцева покрівля – тип покрівлі, заснований на спеціальному з’єднанні металевих листів. Монтаж проводиться без цвяхів, завдяки спеціальним загинам по краях листів. Дане покриття не протікає, надійне, довговічне, має чудовий зовнішній вигляд. З мінусів: провідність електрики, теплопровідність, низька перешкода шуму.

Якщо ж покрівлі необхідно надати складну форму, то краще віддати перевагу штучним матеріалам. Важливим критерієм, при виборі даного покриття, це те, що після монтажу практично немає відходів. Нижче будуть розглянуті деякі види покриття з штучних матеріалів.

Звертаючи увагу на черепицю з глини, слід зазначити, що термін служби її може досягти 150 і більше років. Крім своєї довговічності, черепиця з кераміки досить міцна і стійка до впливу навколишнього середовища, вогнестійка, має хороший коефіцієнт звукоізоляції і низьку провідність тепла. До того ж, даний матеріал буде служити прикрасою для будь-якого житла. Мінусами будуть: висока цінова планка і значна вага покриття, що вимагає посилених крокв.

Черепиця з цементно-піщаного розчину практично не відрізняється зовні від керамічної, має аналогічні гідності, проте на 30-40% дешевше керамічної черепиці. Прослужить таке покриття близько 100 років.

Сланцева черепиця – рекордсмен в довговічності, вона може прослужити більше двохсот років. Така покрівля має чудовий зовнішній вигляд, високу міцність, добре захищає від шуму і втрати тепла, а так само повністю безпечна в екологічному плані і не боїться атмосферних впливів. На жаль, цей матеріал дуже дорогий і важкий.

Черепиця з композитних матеріалів прослужить близько ста років, поряд з цим вона має порівняно низьку ціну для черепиці та хороші якості при експлуатації. Даний матеріал легкий, міцний, естетичний і різноманітний, має хорошу звуко- і теплоізоляцію.

М’яка черепиця хороший – матеріал на основі склотканини, покритої бітумом. Таке покриття має дуже багато плюсів: стійкість до навколишнього середовища, хімічної дії, грибків, чудово звуко- і теплоізолюється, витримує великі пориви вітру та перепад температур. Практично безвідходний матеріал, який не поступається за зовнішнім виглядом керамічної альтернативі. Однак, таку покрівлю складно монтувати, так як необхідно дотримуватися суворої технологію. Що ж стосується цінової планки, то вона до 4-х разів нижче, ніж вартість керамічної черепиці.

Приступаючи до покрівлі свого житла, необхідно все ретельно прорахувати і вивчити можливі варіанти покриттів. Не можна однозначно сказати, що один тип покрівлі поганий, а другий хороший, кожен матеріал підбирається індивідуально, головне, щоб він був відповідної якості.

Поділись
• магазин

• новини партнерів