Музей Соломона Гуггенхайма, Нью-Йорк, США (12 фото)

282
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Музей Соломона Гуггенхайма є однією з головних визначних пам’яток Нью-Йорка. Він являє собою зібрання сучасних творів художнього мистецтва, які створювалися, починаючи з кінця XIX століття.

Колекція музею постійно розширюється, його філії вже відкрилися в Лондоні і Парижі.

Музей не дарма носить ім’я Соломона Гуггенхайма, саме він, володіючи досить пристойним статком, вирішив зібрати в одному місці творіння сучасних художників, які заслуговують на увагу публіки. Правда, меценат абсолютно не розбирався в картинах, тому залучив до настільки важливої і потрібної справи художницю, мистецтвознавця і німецьку баронесу в одній особі-Хіллі Рібей фон Енрейнвейсен.

У 1937 році був заснований Фонд Соломона Гуггенхайма, колекція полотен швидко розросталася, з’явилася необхідність у великому приміщенні, де можна було б виставляти шедеври сучасного мистецтва. В результаті під музей був відведений будинок на 54-й вулиці Манхеттена.

Минуло всього шість років і довелося звернутися за допомогою до знаменитого архітектора Френка Ллойда Райта з проханням про будівництво великого музейного комплексу. Політ фантазії майстра перевершив всі очікування, будівля музею було здано в експлуатацію в 1959 році і справила повний фурор, адже настільки стильної та оригінальної будови в Нью-Йорку ще не було.

Музей Гуггенхайма розташовується на П’ятій Авеню , недалеко від 89-й вулиці. Дістатися до нього можна за допомогою метро (станція «86-а вулиця»).

Побувати в цьому неординарному місці стоїть, адже Музей Соломона Гуггенхайма є скарбницею художнього мистецтва кінця XIX і XX століття, тут можна помилуватися полотнами Кандінського, Шагала, Буржуа, Поллака, Ван Гога, Гогена, Пікассо та багатьох інших відомих майстрів пензля і фарб.

Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів