Місто науки і мистецтва – там, де шуміла річка … Іспанія, Валенсія (ФОТО)

309
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Текла собі прямо посеред іспанської Валенсії річка Турія. Несла вона свої води спокійно і тихо, лише іноді виходячи з берегів. Так було до 1957 року. Тоді, 14 жовтня, річка «зійшла з розуму» – потужний паводок забрав життя майже сотні городян. Влада Валенсії вирішили більше не ризикувати – і «прогнали» строптивицею геть з міста. Русло Турії перенесли за межі міста. А от що робити зі старим, осушеним руслом? Десятикілометрове русло мерія вирішила забетонувати і прокласти по ньому дорогу, але проти цього виступили місцеві жителі. І тоді на місці, де століттями шуміла річка, виріс величезний парк, а в нижньому секторі з’явився архітектурний комплекс Місто мистецтв і наук.

Автор цього футуристичного проекту в стилі hi-tech – місцевий архітектор Сантьяго Калатрава. Саме створення Міста науки і мистецтва принесло йому всесвітню популярність. А на своїй батьківщині він і зовсім вважається, мало не національним героєм.

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (1)

Місто мистецтв і наук – це приголомшливе своїми розмірами і амбітністю місто майбутнього . Його площа складає 350 000 кв.м. Між спорудами зі скла і бетону сяють блакиттю величезні басейни, в яких відбивається нескінченне і безтурботне небо, що надає ансамблю легкості і невагомості. А бюджет проекту змусив оніміти навіть голлівудських продюсерів: тільки зведення одного Палацу Мистецтв обійшлося Іспанії в 250 000 000 євро!

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (2)

Крім El Palau de les Arts Reina Sofía, де розташувався театр опери та балету, в комплекс входять ще 4 будівлі.

Величезний стереофонічний 3D-кінотеатр L’Hemisfèric (він же – планетарій), побудований у вигляді гігантського ока в 1998 році, що частенько запрошує на лазерні шоу .

Дивного вигляду будівля El Museu de les Ciències Príncipe Felipe – це науковий музей . Найбільше з споруд містечка: його висота 33 м, довжина – 250 м, а ширина – 110 м. Величезна будівля не має прямих кутів і вертикальних ліній, але ось на що воно схоже, ймовірно, сказати може лише сам архітектор.

Щоб побувати в міському парку майбутнього, слід зайти в оранжерею L’Umbracle. Там, на території більш 17 500 кв. м, під високими величезними арками проводяться періодично мінливі виставки тропічних рослин, а іноді – і виставки сучасного мистецтва.

Родзинкою комплексу вважається океанаріум L’Oceanogràfic. Тут є 60-метрова акваріумна арка, проходячи під якою можна «підглянути» за життям акул та інших морських мешканців, що пропливають над головою, побувати на незабутньому шоу дельфінів і морських левів, побачити милих пінгвінів, телепнів-тюленів і самих різних птахів.

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (1)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (2)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (3)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (4)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (5)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (6)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (7)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (9)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (10)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (11)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (12)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (13)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (14)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (15)

Місто науки і мистецтва - там, де шуміла річка ... Іспанія, Валенсія (16)

Поділись

• не пропусти• магазин

• новини партнерів