Громадськість візьметься за реконструкцію замків та палаців

0
491

В Україні стартувала краудфаундингова акція на підтримку відновлення об’єктів культурної спадщини -«Зроби подарунок Україні».

Акція проходить за ініціативи однієї з найбільших facebook-спільнот про Україну та українську культуру – Local History Ukraine та Всеукраїнського Фонду відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини імені Олеся Гончара, завдяки діяльності якого, протягом останніх 20 років, було відновлено велику кількість пам’яток історико-архітектурної спадщини нашої країни!

Головна мета проекту – привернути увагу громадян до питання відновлення замків, палаців, церков в різних регіонах нашої країни задля розкриття їх туристичного потенціалу та збереження сторінок історії нашого народу!

Акція “Зроби подарунок Україні” – це перший крок великої роботи, яку запланували організатори! Організатори звертаються до всіх охочих підтримати проект та активно розповсюджувати інформацію про нього!

Наступним етапом розвитку ініціативи буде створення великого інтернет-порталу, який об’єднає інформацію про всі можливі пам’ятки історико-архітектурної спадщини України, що потребують реставрації чи відновлення для спільного краудфандінгу та контролю виконання робіт.

«Ми прагнемо популяризувати відповідальне ставлення до своєї культури та історії. Лише спільними зусиллями ми зможемо зробити нашу країну успішною та розповісти світові про нашу величну спадщину!» – відзначає координатор проекту Павло Бабенко.

Взяти участь у акції може кожен бажаючий, для цього потрібно придбати бажану кількість поштових листівок на сайті проекту – http://oleshoncharfoundation.info/ .

Всі отримані кошти від продажу листівок будуть передані Фонду Олеся Гончара для проведення необхідних робіт з відновлення та реставрації об’єктів культурної спадщини.

Ключовими пріоритетами на 2017 рік, є роботи щодо відновлення Хмільницького палацу на Вінничині, акустичного дива у Харківській області Співочих терас, Наталіївськиого парку у Харківській області та Свято-Троїцького Собору у Яготині.

Долучайтесь до акції!

Інформаційна довідка про Фонд Олеся Гочара:

Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини імені Олеся Гончара – благодійна організація, що створена 12 червня 1996 року Указом Президента України № 422 на підтримку ініціативи громадських організацій і відомих діячів культури України з метою сприяння відтворенню Михайлівського золотоверхого монастиря, Успенського собору Києво-Печерської лаври та інших визначних пам’яток, залучення до цього благодійних внесків і пожертв.

Величезний досвід здобутий Фондом, за 20 років благодійної діяльності, в процесі роботи по відновленню Михайлівського золотоверхого собору (зруйнований в 1935-1936 рр., відновлений у 1999 році), Успенського собору Києво-Печерської Лаври (зруйнований 3 листопада 1941 р., відновлений у 2000 році), Церкви Різдва Христового на Поштовій площі (зруйнована в 1950-х роках, відновлена у 1999 році), Історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» (о. Хортиця), Синагоги Золота Роза, іконостасу Мгарського Монастиря, палацу Графа Ксідо на Вінничині, Шарівського палацо-паркового ансамлю, Успенської Церкви в Полтавській області (зруйнована в 1974 р., триває робота з відновлення), Свято-Троїцького Собору в Яготині (зруйнована у 1936 р., триває робота з відновлення), участі в проекті «Захист культурної спадщини від землетрусів» програми НАТО «За науку та мир», співпраці зі Світовим конгресом Українців, регіональними організаціями закордонного українства та багатьох інших проектах, заслуговує на високу повагу громадськості.

 Докладніше про результати роботи фонду можете дізнатися за посиланням

 Культурна спадщина – це наша історія, без неї неможливе повноцінне розкриття туристичного потенціалу, без неї не буде згадок про історію різних регіонів країни, різних етносів и поселень країни.

 Фонд продовжує реалізацію цілого ряда проектів, спрямованих на збереження і відродження культурних та історичних цінностей регіональної і глобальної важливості.

 Наша країна має давню історію, яка тісно пов’язана з історією інших країн і народів світу. Існує багато об’єктів культурної спадщини різних народів і країн на території України.

 Питання збереження пам’яток залишається вкрай нагальним – без культурної спадщини не може бути заможньої держави, як казав Петро Тронько (багаторічний керівник Фонду та видатний громадський діяч, Герой України): «Втрата тієї чи іншої пам’ятки – це втрата свідка нашої історії, ми стаємо біднішими…».

 Наш спільний обов’язок зберегти ці об’єкти та розповісти про них нащадкам та світові.

Контактна інформація:
supportus@oleshoncharfoundation.info
www.oleshoncharfoundation.info

Поділись

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ