Великий бар’єрний риф виключили зі списку об’єктів, яким загрожує знищення

217
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Великий бар’єрний риф був видалений зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебувають під загрозою знищення.

«Ми отримали потужне підтвердження того, що наш план «Риф2050», спрямований на підвищення стійкості рифа, працює», – заявив міністр навколишнього середовища і енергетики Джош Фрайденберг за результатами участі в засіданні Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За словами міністра, переважна більшість членів Комітету проголосували за схвалення плану федерального уряду «Риф2050», в якому перераховується ряд заходів, спрямованих на захист екосистеми і управління нею. Чиновник вважає таке рішення «великою перемогою для Австралії».

Джош Фрайденберг розповів, що урядом вже реалізовано кілька кроків по втіленню цього плану, зокрема щодо скорочення викидів азоту і боротьби з морськими зірками «терновий вінець».

«Ми реалізуємо всі можливі заходи для того, щоб це чудо світу залишалося життєздатним і здоровим для майбутніх поколінь», – сказав він.

Незважаючи на схвалення довгострокового плану, Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО висловив «серйозну стурбованість» щодо здоров’я рифу. Комітет настійно закликав Австралію активізувати свої зусилля щодо поліпшення якості води, назвавши це необхідною складовою стійкості екосистеми.

За матеріалами vokrugsveta.ua

Поділись

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ• магазин

• новини партнерів