Ноутбуки скоро істотно подорожчають

  3957

  Ноутбуки — досить дорогі пристрої, але вкрай необхідні в сучасному житті. Дуже багато з нас залежать від них кожен день. Але іноді, уявіть собі, ноутбук ламається …

  Незалежно від того по який бік барикад ви опинилися в торговій війні Трампа, ви скоро особисто відчують її наслідки. Американські виробники електронної техніки, від Intel до Apple, нічого не приховуючи, публічно розповіли про те, як наслідки війни відіб’ються на середньому покупці ноутбука.

  Оскільки США загрожують ще одним раундом підвищення мит на китайські товари, американські технологічні компанії попереджають про критичне підвищення цін на ноутбуки в найближчі місяці. Intel, Microsoft, Dell і HP прогнозують зростання середньої ціни ноутбуків на 120 доларів. У своїй спільній заяві, компанії також зазначили, що це найбільше відіб’ється на покупцях бюджетних моделей. «Підвищення ціни такого масштабу може зробити ноутбуки абсолютно недоступними для наших найбільш економних споживачів», – йдеться в спільному комюніке.

  З огляду на складну природу економічних відносин між китайськими і американськими технологічними компаніями, неможливо точно сказати, які продукти подорожчають, коли і наскільки. Очікуване зростання цін також буде залежати від того, як довго споживачі зможуть протриматися, не купуючи собі нових гаджетів без крайньої потреби (наприклад, заміна зламаного пристрою). Але вже зараз можна з великою часткою ймовірності припустити, що стрибок цін на ноутбуки все ж станеться …

  Наслідки торгової війни між США і Китаєм, які можуть негативно позначитися на споживачах, до недавнього часу сприймалися обивателями як якісь страшилки і виглядали досить спекулятивно. Але з огляду на сформовану обстановку і тенденції, можна припустити, що «страшилки» почали матеріалізуватися, стаючи суворою реальністю.

  Те, що сталося змусило американські компанії задуматися про майбутнє. Щоб захистити себе від майбутніх торговельних суперечок, багато хто прийняв рішення зменшити свою залежність від Китаю. Apple, зокрема, серйозно стурбована загрозою стрибка цін, розглядає можливість перенесення своєї виробничої бази з Китаю в інше місце.

  Незалежно від того, до чого в кінцевому підсумку призведе економічна війна між США і Китаєм, — навіть якщо вона закінчиться сьогодні — споживачам, ймовірно, доведеться змиритися з тим, що нові ноутбуки будуть коштувати помітно більше. І не тільки зараз, але і в майбутньому.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин