Хвороба Альцгеймера може розвиватися через інфекцію в ротовій порожнині

  106

  В останні роки дослідження підтверджують гіпотезу: хвороба Альцгеймера – це не просто хвороба, це інфекція.

  Дослідники досі намагаються знайти причини хвороби. Багато хто стверджує, що смертельне поширення хвороби Альцгеймера виходить далеко за рамки того, що звикли думати. Сьогодні вчені стверджують, що у них є один з найбільш переконливих доказів того, що хвороба Альцгеймера може розвиватися через хворобу в порожнині рота, і це пов’язано з певною несподіваною причиною: захворюванням ясен.

  У новій статті, на чолі із старшим автором Яном Потемпою, мікробіологом з Університету Луісвілла, дослідники повідомляють про виявлення збудника хронічного періодонтиту (захворювання ясен) – у мозку померлих пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

  В експериментах на мишах оральна інфекція патогеном приводила до колонізації мозку бактеріями, а також до збільшення продукції бета-амілоїду, пов’язаних з хворобою Альцгеймера. Крім того, команда визначила токсичні ферменти, так звані «gingipains», котрі секретуються бактеріями в мозку пацієнтів з хворобою Альцгеймера, що корелювало з двома окремими маркерами захворювання: білком тау і білковою міткою з назвою Убіквітин.

  Ученим ще доведеться почекати і подивитися, що в майбутньому отримають дослідження за цією гіпотезою, але дослідницьке співтовариство проявляє обережний оптимізм.

  Поділись  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин