Дослідження: Харчування має більший вплив на міцність кісток, ніж фізичні вправи

  94

  Старіння дуже впливає на організм людини. Одним з таких ефектів є втрата кісткової тканини і вмісту мінеральних речовин. Ці зміни, в свою чергу, збільшують ризик втрати рівноваги, падінь і переломів (особливо небезпечні переломи шийки стегна).

  Люди досягають пікового рівня кісткової маси у віці 20 років, після чого цей рівень поступово знижується. Максимізація цього рівня в молодості – надійний спосіб відстрочити вплив старіння кісток.

  Дослідницька група з університету Мічігану досліджувала мишей після восьмитижневих тренувань або після дієти, доповненої кальцієм і фосфором, або таких, що знаходяться на звичайній дієті. Після цього за мишами спостерігали протягом ще одного восьмитижневого періоду без тренувань, а потім піддавали додатковому тестуванню, яке включало тести на масу і механічну міцність кісток.

  Дієта з добавками кальцію і фосфору надавала більший вплив на міцність кісток, ніж фізичні вправи. Миші зберігали ці поліпшення міцності кісток навіть після припинення режиму вправ, поки тривала дієта з добавками.

  «Отримані дані свідчать про те, що тривале вживання мінеральної дієти може бути корисним для запобігання втрати кісткової маси і сили з віком, навіть якщо ви не будете тренуватися», – сказав Девід Кон, професор Університету стоматології та інженерії.

  Таким чином, фізичні вправи з віком завжди корисні і дають безліч загальних переваг для здоров’я. Проте, вживання в їжу продуктів з високим вмістом кальцію і фосфору або додавання цих мінералів є найбільш важливою річчю, яку ми можемо зробити, щоб захистити здоров’я кісток і підтримувати рухливість в міру дорослішання.

  Поділись  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин