Медики виявили перші ознаки хвороби Альцгеймера

  176

  Медичні дослідження, проведені в США, виявили, що порушення глибокого сну може стати першою ознакою хвороби Альцгеймера.

  Група вчених з Вашингтона провела досвід, запросивши близько 120 осіб віком від 60 років. Деякі з них скаржилися на слабкість і погіршення розумових здібностей. Якість сну оцінювалося ЕЕГ сенсорами. Вони закріплювалися на зап’ясті і лобах випробовуваних. Також записувалися дані про відчуття уві сні вдень і вночі. Після 27 добровольців погодилися здати аналіз спинномозкової рідини і ПЕТ-сканування.

  Результати показали що високий рівень білка тау збігся зі зниженням глибокої фази сну. Люди зі схильністю до накопичення цієї речовини добре спали і вдень, і вночі. А ось якість їхнього сну не була хорошою.

  Надалі планується провести ще ряд досліджень, якщо дані підтвердяться, то хвороба Альцгеймера можна буде діагностувати на ранніх термінах з допомогою вивчення сну пацієнтів.
  Нагадаємо, що поки це захворювання невиліковне, але є експериментальні препарати, які допомагають уповільнити розвиток хвороби Альцгеймера.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин