Американські вчені взялися за клонування гібридних рослин

  37

  Індустрія продажу гібридного насіння перевернеться в результаті недавніх експериментів американських вчених.

  Йдеться про знаходження вченими способу клонування рослин-гібридів, чиє насіння було не здатне наслідувати повний набір хромосом рослини-батька. Таким чином, для вирощування гібридних рослин фермерам доводилося щоразу купувати нове насіння, замість того, щоб посіяти частину врожаю минулого сезону.

  В ході досліджень вчені відредагували ген рису ВВМ1 таким чином, щоб процес статевого ділення клітини – мейозу – був замінений на ще один етап звичайного ділення. В результаті отримані яйцеклітини успадковували повний набір хромосом і стимулювали в них утворення даного гена-ВВМ1 без запліднення.

  В даний час ефективність «виробництва» рослин-клонів досягнула рівня всього 30%, тому вчені продовжують удосконалювати цей процес. Створення сортів рослин, гени насіння яких не будуть відрізняються від рослини-батька, може стати справжнім проривом в індустрії сільського господарства.

  У березні цього року американські генетики вивели новий сорт тютюну, який здатний виростати при постійній нестачі вологи, не втрачаючи при цьому свою врожайність. Для цього вченими були змінені гени, які керують роботою порів на листках рослини.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин