Томос для України: в Київському патріархаті висловили п’ять важливих тез

  2076

  У Київському патріархаті назвали п’ять основних тез стосовно отримання Україною томосу про автокефалію УПЦ.

  Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Facebook архієпископа Чернігівського і Ніжинського, спікера Української православної церкви Київського патріархату Євстратія Зорі.

  1. У Київському Патріархаті готуються до Собору і мають намір брати в ньому участь.

  2. Відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія у роботі Собору братимуть участь архієреї, клірики, монахи та миряни.

  3. Наявність ПРОПОЗИЦІЙ з боку Київського Патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання Предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення. Як учасники Собору ми з очевидністю маємо право вносити свої пропозиції, аргументувати і підтримувати їх.

  4. Враховуючи активну роль, яку відіграє Президент України у питанні надання Томосу, а також, що фактично вже триває виборча кампанія – зрозумілим є, що деякі опоненти Президента, через політичні мотиви, максимально зацікавлені в тому, щоби розбурхувати пристрасті та підкреслювати суперечності.

  5. У Київському Патріархаті конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з його Головою, представником Вселенського Патріарха митрополитом Еммануїлом, та з усіма іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно”, – написав Зоря.

  Томос для України: в Київському патріархаті висловили п’ять важливих тез

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин