Знайдено останки найстародавнішої тварини на планеті

  29

  Археологи зробили дивовижну знахідку.

  Відкриття археологів показує, що історія земної фауни набагато довше, ніж вважалося раніше, повідомляє СобКор.нет

  Поблизу Білого моря археологи знайшли найдавніше тварина, яке коли-небудь жило на Землі. Вік істоти складає рекордні 558 мільйонів років.

  Вік був визначений за залишками скам’янілого жиру – це органічна сполука не міститься в рослинах або грибах, а значить виявлений організм відноситься до царства тварин.

  Морське істота, яка отримала назву Дікінсон, було розміром 1,4 метра в довжину і майже стільки ж в ширину.

  Ймовірно, це найбільш ранній предок нинішніх ссавців. Зовні істота нагадує листок з гіллястою структурою, що зовні нагадує відбиток пальця.

  Відкриття показує, що історія земної фауни набагато довше, ніж вважалося. Більш того, цей живий організм жив за 20 мільйонів років до Кембрійського вибуху – так вчені називають період, під час якого різко зросла кількість викопних останків живих істот.

  Дікінсон вели сидячий спосіб життя. Але їхні нащадки незабаром рушили з місця, відростивши ноги. І сталося це, як з’ясувалося, теж на багато мільйонів років раніше, ніж прийнято було вважати.

  Також раніше повідомлялося, що археологи зробили знакова для історії відкриття. Вчені-єгиптологи навіть не підозрювали, яку несподіванку ховали від них піски древньої столиці одного з єгипетських регіонів.

  В ході проведення дорожніх робіт з очищення від грунтових вод храму Ком-Омбо, що в місті Асуан, робітники натрапили на статую, ідентичну тій, що вже кілька тисяч років прикрашає долину пірамід в Гізі.

  Йдеться про знаменитого Сфінкса. Знахідка зроблена з пісковика, має ширину біля основи 28 см і, за словами генерального секретаря Вищої ради у справах старожитностей Мустафи Вазірі, може відноситься до епохи Потолемеев (331 рік до н.е. – 31 рік н.е.).

  Непрямим підтвердженням цього, пояснив він, є те, що артефакт був знайдений в тій же південно-східній частині давньоєгипетського храму, де два місяці тому знайшли статую фараона Птолемея V (204-180 роки до н.е.), а також ще два древніх пам’ятника того ж тимчасового періоду.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин