Крововилив в мозок: вчасно знешкодити бомбу уповільненої дії

  228
  Підпишись на нашу сторінку у ФБ

  В Україні щорічно реєструються майже 5 000 первинних внутрішньочерепних крововиливів через розрив аневризми.

  За статистичними даними, близько 2 відсотків населення країни можна розглядати як носіїв цієї судинної хвороби.

  Аневризмою називається обмежене бічне розширення з тонкою стінкою на посудині. Якщо він розірветься, то це призведе до внутрішньочерепному кровотечі, що загрожує небезпекою життя і важкими наслідками для здоров’я. Найчастіше діагноз ставлять людям у віці 40-60 років, причому в більшості випадків це відноситься до жінок.

  Відзначимо, що майже у 15 відсотків випадків хвороба носить сімейний характер.

  Основні фактори ризику, що призводять до появи аневризм артерій головного мозку, – артеріальна гіпертензія, атеросклероз, куріння і зміни в організмі, пов’язані з віком.

  У деяких випадках виникнення аневризми пояснюється черепно-мозковою травмою, яку переніс людина.

  До тих пір поки аневризма має невеликий розмір, вона себе майже не проявляє. Якщо ж розмір значний, то опуклим ділянкою вона буде тиснути на найближчі нерви і тканини мозку.

  Ознаки внутрішньочерепної аневризми – біль в області очниць, погіршення зору, опущення верхньої повіки з імовірним розширенням зіниці на тій стороні, де вражений посудину.

  Істотна загроза життю спостерігається при розриві аневризми. У пацієнта виникають сильний головний біль, нудота, блювота. Якщо крововилив сильне, то можливі втрата свідомості або судомний напад. Медики економічно розвинених країн світу стверджують, що показник раптової смерті пацієнта після розриву аневризми перевищує 15 відсотків.

  Якщо є підозри на аневризму, то буде потрібно комп’ютерна або магніто-резонансна томографія голови, щоб оцінити будова судин головного мозку.

  Якщо аневризма буде виявлена, то потрібно терміново проконсультуватися з судинним нейрохірургом. Підкреслимо, що сьогодні майже не існує неоперабельних аневризм.

  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин