Харків і Дніпро – не Україна? Історик яскраво відповів кремлівському пропагандисту

  1237
  Підпишись на нашу сторінку у ФБ

  Заява депутата Держдуми Росії про те, що частина територій України не входили до її складу до утворення Радянського Союзу – “повна маячня”; свого часу запорізьким козакам належали землі “до Дону”.

  Про це “Обозревателю” розповів історик, автор низки книг з історії України Олександр Палій.

  Коментуючи заяву голови комітету Держдуми Росії (визнана в Україні нелегітимною. – Ред.) у справах СНД Леоніда Калашникова про те, що Україна повинна відмовитися від низки міст, якщо визнає окупацією період перебування в складі СРСР, історик зауважив: “Це повна маячня. СРСР був створений в 1922 році, а до цього в Українській Народній республіці всі ці території належали до України”.

  “Я вже не кажу про давні часи, про часи Київського князівства, коли Україні належали і Олешки, і Білгород-Дністровський та інші землі. Я вже не кажу про Запорізьку Січ, до складу якої входили всі землі до Дону”, – додав Палій.

  У цьому контексті він нагадав про те, що в “Універсалі” Богдана Хмельницького, виданому в 1655 році, “тобто вже після Переяславської ради”, “проголошено, що всі землі до Дону залишаються за запорізькими козаками. Є і більш ранні універсали польських королів про те, що землі до Дону належать запорізьким козакам”.

  Історик також повідомив про те, що в XVII столітті “так звана засічна лінія – лінія оборони від кримських татар – проходила неподалік від міста Тула, тобто менш, ніж в 200 кілометрах від Москви. На той момент ці землі належали запорізьким козакам”.

  Таким чином, “те, що кажуть росіяни – це казочки. Елементарне знання географії дозволяє зрозуміти, що там насправді відбувалося”, – підкреслив він.

  Разом з тим історик зауважив: “Московські царі в окремих районах Слобожанщини дійсно намагалися посилити своїх стрільців, але з цього нічого не вийшло. Стрільці бунтували і розбігалися. Насправді ці землі були колонізовані українськими козаками”.

  “Обозреватель” запитав, чи слід радянський період вважати періодом комуністичної окупації України, як це запропонував директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. “По суті, це правильно, але це і так зрозуміло, це не відкриття, і це нічого не додасть до нашої дискусії. Мені здається, що нам слід вивчати більш давніший період історії України, щоб у таких Калашнікових не виникало ніяких запитань”, – відповів Палій.

  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин