На Генасамблеї ООН розкрили справжню загрозу Росії

  129

  Росія створила небезпечний прецедент невиконання міжнародних домовленостей, передусім Будапештського меморандуму, і тепер такі угоди не можуть гарантувати мир і нерозповсюдження ядерної зброї у світі

  З такою заявою на міністерському засіданні РБ ООН виступив глава МЗС України Павло Клімкін.

  “Коли в 1990-х роках Україна добровільно знищила третій за розмірами ядерний арсенал у світі, ми були переконані у верховенстві таких міжнародних принципів, як недоторканість міжнародних кордонів, а також територіальна цілісність і суверенітет”, – зауважив український міністр на обговореннях, присвячених нерозповсюдженню зброї масового знищення.

  Водночас, за його словами, зараз Україна все ще високо цінує ці принципи.

  “Але ми усвідомили, що вони не є сакральними для всіх. Ми були надто наївними”, – зазначив Клімкін.

  При цьому він підкреслив, що “порушення міжнародного права, у тому числі у сфері нерозповсюдження, є однією з найважливіших загроз для міжнародного миру та безпеки”.

  Він наголосив, що використання зброї масового знищення – це лише один із найбільш помітних проявів, що ставить під загрозу всю систему міжнародного права.

  “Розповіді Росії про те, що вона не порушила Будапештський меморандум, оскільки ядерна зброя не використовувалася проти моєї країни, є ще однією цинічною маніпуляцією фактами”, – зазначив глава українського МЗС.

  За матеріалами «Укрінформу».

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин