Головне, що потрібно знати про зустріч Порошенка і Трампа

  281
  Підпишись на нашу сторінку у ФБ

  У центрі переговорів президента України Петра Порошенка та президента США Дональда Трампа буде врегулювання конфлікту в Донбасі і можливе введення миротворчого контингенту, вважає голова правління Центрe прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко

  З 18 по 21 вересня Петро Порошенко перебуває з візитом в США, там він візьме участь в 72-й сесії Генеральної асамблеї ООН. На 21 вересня запланована зустріч Порошенка з Трампом.

  За словами Володимира Фесенка, майбутня зустріч двох президентів пройде в іншому форматі в порівнянні з тими переговорами, які відбулися в Білому домі в червні 2017 року.

  «Червнева зустріч Порошенко і Трампа хоча була і не дуже тривалою, проте під час неї відбулися важливі переговори з держсекретарем, міністрами оборони, енергетики, торгівлі США. По суті, це був повноцінний візит в форматі двосторонніх відносин. Зараз зустріч пройде на полях Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку і навряд чи буде тривалою», – прогнозує Фесенко.

  У центрі уваги Порошенко і Трампа буде найважливіше питання – можливе введення миротворчої місії на Донбасі, вважає експерт. Крім того, переговори будуть присвячені двостороннім відносинам України та США, ситуації на сході нашої країни і переговорному процесу щодо врегулювання конфлікту.

  «Я думаю, президенти зосередяться на ключових питаннях: перш за все координації дій щодо запровадження на Донбас миротворців ООН. Є непідтверджена інформація, що ініціатива з’явилася не без участі США, вони можуть допомогти в її просуванні і з узгродження формату місії. Однак прорив з цих питань залежить не від зустрічі Трампа і Порошенко, а від ситуації в Росії, навколо неї. Позиція американців може зіграти велику роль в питанні введення миротворців, проте не можна вирішити його без участі РФ. Сама можливість направлення миротворчої місії в Донбас залежить від Росії », – вважає Володимир Фесенко.

  встреча Порошенко и Трампа

  Під час візиту до США Петро Порошенко відвідав військову академію Вест-Пойнт

  За його словами, у Порошенка є всі шанси переконати Трампа прислухатися до думки України: «Це питання дипломатичного мистецтва, тим більше, що у президента України вже є досвід спілкування з Трампом. Порошенко каже з ним на одній мові – в прямому і переносному сенсі. Україні дуже важливо показати здатність домовлятися, нашу готовність до партнерства і до спільних дій з США».

  Раніше подробиці про переговори лідерів двох країн розповів посол України в США Олександр Чалий. Порошенко і Трамп мають намір затвердити план взаємодії з питань глобальної та регіональної безпеки, економічного та енергетичного співробітництва.

  Джерело: Politeka

  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин