Новий вид шахрайства: як атакують платіжні картки

  61
  Підпишись на нашу сторінку у ФБ

  Розмір шахрайства з платіжними картами українців вражають

  Про це сообщют в прес-службі ЕМА.

  Так, в 2016 році, за даними Української міжбанківської Асоціації, злочинці викрали майже 340 млн грн. Причому більше 80% цієї суми злодії забрали шляхом телефонного шахрайства.

  За інформацією асоціації, незважаючи на класичні схеми, які домінують в методах шахраїв, що виманюють дані про карту (на них припадає 94% всіх злочинних спроб), з’явилися й нові.

  Зокрема, зловмисники використовують різні психологічні прийоми, щоб змусити людину повідомити секретні дані карти під час бесіди.

  Щоб залучити людей старшого покоління до онлайн-операцій, деякі банки зробили максимально просту реєстрацію в інтернет-банкінгу. В системі досить ввести номер карти і пароль з банківського sms.

  «Шахрай вдає з себе, наприклад, помічника депутата, розповідає про виділення пенсіонеру матеріальної допомоги і питає номер карти, куди можна перерахувати гроші. Отримавши інформацію, починає реєстрацію в інтернет-банкінгу. Розмова при цьому не закінчує – йому ж ще потрібно вивідати пароль, який прийде в sms (може попросити назвати його, скажімо, «щоб закінчити процес перерахування грошей»). Як тільки пароль названий, злодій отримує доступ до рахунку жертви», – розповіли в прес-службі ЕМА.

  Активно зловмисники використовують і sms-розсилки, розсилаючи фіктивні повідомлення про блокування картки. Потім просять людини передзвонити за вказаним номером в «службу безпеки». В результаті власник карти більше довіряє шахраю, так як він сам подзвонив, щоб вирішити проблему.

  В свою чергу експерти нагадують, що розголошувати секретні дані карт не можна нікому, включаючи співробітників банку. Крім того, фахівці радять зв’язатися з банком тільки за номерами телефонів, зазначених на звороті картки.

  Нарешті, фахівці закликають українців, особливо старшого віку, не вірити «співробітникам» пенсійного або благодійного фонду, депутатам і їх помічникам, які запитують секретні дані карти для зарахування фінансової допомоги.

  За матеріалами UBR

  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин