Закон про освіту: яку правду приховують від вчителів

  274

  школа, ученики, учеба

  Бюджет України не може собі дозволити підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до 9600 грн

  Про це журналісту Politeka заявив глава Комітету економістів України Андрій Новак.

  Нагадаємо, міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що згідно з новим законом «Про освіту», мінімальний оклад вчителів становитиме три мінімальні зарплати. Також вона уточнила, що зараз розробляється механізм для його поетапного підвищення. Для цього знадобиться виділити з бюджету країни близько 120 млрд. гривень.

  «Цього собі зараз державний бюджет дозволити не може. Досягти показника зарплати в 9,6 тисячі гривень можна хоч завтра. Ми подібні речі відбувалися на початку 90-х, за часів гіперінфляції. Тоді кожен українець був мільйонером, але при цьому купівельна спроможність не росла, а навпаки падала», – зазначив Новак.

  Крім цього експерт уточнив, що необхідно буде зробити Гриневич, щоб «реально» підняти вчителям зарплату.

  «Що таке 120 млрд гривень? Це приблизний бюджет сфери освіти, яка сьогодні є. Для того, щоб Гриневич виконати цю обіцянку, їй необхідно буде збільшити витрати на освіту в два рази», – уточнив він.

  У той же час вчителі вважають, що розмови про підвищення їх мінімальної зарплати є «черговим обманом».

  «Я не знаю, звідки вони візьмуть такі зарплати. Нам і перед цим говорили, що зарплату значно підвищать. А якщо говорити по факту, вона у мене стала 3800. Для того, щоб мені заробити хоч щось, мені необхідно брати групу продовженого дня», – повідомила одна з них в ексклюзивному коментарі для Politeka.

  Джерело: Politeka

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин