Вчені прогнозують найхолоднішу зиму за 100 років

  269
  Підпишись на нашу сторінку у ФБ

  Згідно з прогнозами метеорологів, зима прийде швидко і буде найсуворішою за сотню років. А ще і найбільш тривалою. По всій Європі буде багато снігу, пронизливий вітер і сильні морози до – 30 градусів. Протриматися похолодання може до квітня 2018 року. Насолоджуватися теплом залишилося недовго.

  Аномально низькі температури вдарять вже на початку грудня. Перший сніг в деяких країнах, наприклад, в Ірландії, може піти ще у жовтні. За прогнозами метеорологів, морози будуть дуже затяжними. Вчені пов’язують це явище з новим кліматичним циклом, в який входить Земля, і з різким підвищенням температури в Тихому океані на один градус.

  Також очікується зниження сонячної активності. У підсумку до 2030-2040 року на Землі може настати п’ятий льодовиковий період. Британський кліматолог Джеймс Медден заявив, що очікується щось на зразок мінімуму Маундера – періоду довготривалого зменшення кількості сонячних плям приблизно з 1645 по 1715 роки, який збігся з так званим малим льодовиковим періодом, передає Mirror.

  Найсуворішою вважають зиму 1708-09 років. Тоді в Європі грунт промерз більш ніж на метр; моря, озера і річки замерзли; на полях вимерз увесь урожай, мороз знищив оливкові дерева і виноградники, а в річках і озерах замерзла риба.

  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин