Економіст пояснив, чим виграшний план реформ Саакашвілі

  303

  Політик представив план дійсно ліберальних реформ, які вже хочеться допомагати здійснювати

  Незалежний економіст, експерт з питань економічних реформ Данило Монін у себе в Facebook зробив короткий огляд плану реформ, які запропонував екс-президент Грузії та екс-голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі.

  Монін зізнався, що Саакашвілі представив план реальних ліберальних реформ, які вже хочеться допомагати здійснювати. Він також перерахував короткий зміст плану і дав посилання на більш широкий огляд.

  Саакашвілі обіцяє, що в новому складі Ради весь комплекс реформ можна буде здійснити за 4 тижні.

  В перший сесійний тиждень Рада повинна буде прийняти реформу політичної системи, створити необхідне антикорупційне законодавство, змінити закон про вибори.

  На держслужбу відомий реформатор пропонує набрати нових людей, а кількість чиновників скоротити в 2-3 рази. Також в 2-4 рази скоротиться кількість державних агентств, які вбивають бізнес.

  Схвалення експерта зустріла пропозиція по податковій реформі, яка передбачає знищення монополій, зниження податків на фонд оплати праці до 20% з поточних 41,5%, комплексне зниження податкових ставок.

  Крім того, буде впроваджена реформа митниці за грузинським зразком, яка дозволить оформляти товари за 15 хвилин. Державні підприємства будуть ліквідовані, як джерело корупції і неефективності.

  Також план Саакашвілі включає впровадження страхової медицини, земельну і освітню реформи.

   

  Джерело: Politeka

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин