Корупція в школах привела до цькування дітей

  222
  Підпишись на нашу сторінку у ФБ

  З початком навчального року в українських школах відновилися скандали на фінансовому ґрунті

  Днями, українську громадськість розбурхав випадок в Ужгороді, де в «елітнsq», за мірками міста, держшколі «Престиж», батьки учнів першого класу влаштували справжнє цькування сім’ї переселенців з Донецька.

  Батькам-переселенцям заявили про те, що майже три тисячі гривень необхідно здати на потреби школи, а після того як батьки відмовилися – почали справжнє цькування. Зокрема, один з батьків «активу» класу згадав, що сім’я з Донецька, а значить, вони сепаратисти і говорять на «псячій мові».

  «У школі така практика, що директор каже – потрібні шафки або парти, а гроші, абсолютно не криючись, вимагають глави батьківського комітету. Коли батьки сказали, що не здаватимуть гроші, їм відповіли – значить, для вашої дочки заб’ємо гвоздик, щоб вішала на нього одяг, по килимах нехай не ходить і займатися буде стоячи”, – розкрив деталі інциденту адвокат постраждалої сім’ї.

  За підсумком, через постійного цькування і загрози, сім’ї довелося забрати свою дитину зі школи і залишити Ужгород.

  Тим часом, аналогічні ситуації відбуваються у всіх куточках України, добровільні внески та примусові побори на незрозумілі потреби. Батьки, які намагаються бунтувати або відмовляються здавати гроші, стають жертвами осуду на зборах, а дитину регулярно вичитують у класі.

  Профільні експерти погоджуються з тим, що система поборів і “внесків” існує. У разі, якщо жертвою розбірок через внески стають діти, вони закликають йти зі скаргою до правоохоронців.

  А в Міносвіти вважають, що скасувати обидва ці явища допоможе прозорість фінансових звітів шкіл.

   

  Джерело: Vesti

  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин