Реформа освіти в Україні 2017: автономія шкіл і кваліфікація педагогів

  320
  Педагоги будуть самі обирати, де їм підвищувати кваліфікацію, пише Знай
  Підпишись на нашу сторінку у ФБ

  Звичайно, незважаючи на те, що реформа освіти України прийнята тільки вчора, про неї вже чув практично кожен. Адже вона стосується абсолютно все: школярів, студентів, батьків, вчителів, директорів і всіх інших працівників шкіл. Звичайно, про те, що тепер в школах навчатимуться 12 років, а на бакалавраті всього лише 3 знають практично всі, але так само реформа освіти України досить сильно торкнеться вчителів і всього процесу навчання в школах.

  Реформа освіти в Україні 2017: школи стануть автономними

  З 2018 року школи постараються забезпечити повною автономією. Тепер всі академічні плани та інші програми навчання будуть прийматися саме в школах. Це дозволить деяким створити дійсно профільну освіту, яка в майбутньому допоможе школярам з вибором професії. Але, як це буде працювати на практиці, передбачити складно.
  Крім цього, реформа освіти України передбачає зникнення атестації в школах. Будуть ліквідовані інспекції в районних управліннях освіти. Передбачається, що консультаційні послуги, для тих, кому вони потрібні, будуть надавати методичні кабінети.
  А займатися школами тепер буде Державна служба якості освіти. До речі, тепер вони будуть працювати за принципом рекомендацій, а не санкцій.

  Реформа освіти в Україні 2017: кваліфікація педагогів

  Тепер педагоги будуть дійсно мотивовані в тому, щоб підвищити свою кваліфікацію. Тому що, за кожен новий рівень, вони повинні отримувати надбавку до зарплати на 10 відсотків. Крім цього, реформа освіти в Україні розширить можливості підвищення кваліфікації вчителя. Педагоги будуть самі вибирати, місце і форми підвищення кваліфікації, яку можна буде отримати на тренінгах, в профільних закладах та інших навчальних закладах.

  До речі, варто сказати кілька слів про директорів в школах. Тепер вони можуть очолювати школу лише два каденції, кожна з яких триває не більше 6 років. До того ж, вибирати директора тепер будуть незалежноі комісії, які мають складатися з вчителів та інших педагогів.

  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин