Мешканка Обухова змусила школу скасувати вивчення російської мови

  328
  “Навіть якщо одна дитина в класі проти російської мови, директор школи зобов’язаний враховувати всі побажання батьків”, – розповіла жінка, за скаргою якої перестали вивчати російську мову.
  Директор після скарги жінки вирішила скасувати вивчення російської мови в класі
  Дарина Ярошенко з Обухова (місто в Київській області) домоглася скасування вивчення російської мови в школі свого сина (№5), повідомляє news.bigmir.net.
  “Мою дитину змушують вчити російську мову, – поскаржилася вона в Facebook . – Зверталися до директора школи, на батьківських зборах під час голосування вісім батьків підтримало відміну російської мови. Проте дирекція школи ігнорує письмове звернення батьків, наводить відмовки та затягує час, аби не виконати прохання батьків, які є учасниками навчально-виховного процесу і мають право обирати навчальний план своїм дітям”, – написала мати.
  У підсумку вона звернулася до Міністерства освіти і отримала роз’яснення, що дитина має право не вивчати не державна мова, але це слід узгодити з керівництвом школи. 28 серпня відбулося батьківські збори, на якому підняли це питання. Директор вирішила скасувати вивчення російської мови в класі, де вчиться син жінки.
  Директор після скарги жінки вирішила скасувати вивчення російської мови в класі
  За словами Ярошенко, вона не проти російської мови, але вона проти того, “щоб нам силою нав’язували вивчення мови, яка не є державною, не є міжнародною мовою”.
  “Для тих, хто дуже хоче, після уроків є факультатив з російської мови, але бажаючих у нас не знайшлося. Взагалі, в нашому класі вісім батьків виступали проти обов’язкового вивчення російської. Після публікації звернення з’ясувалося, що така біда по всіх школах Обухова “, – розповіла Дар’я журналістам Обухів ONLINE.
  Ярошенко каже, що після розголосу до неї звернувся за допомогою батько з іншої школи Обухова – №1. Він також не хоче, щоб його діти вивчали російську мову. Він уже говорив з директором школи і чекає його рішення. Про таке ж бажання Дарині розповіла мама учня школи №4 міста.
  Жінка радить батькам активно відстоювати свої права.
  “Навіть якщо одна дитина в класі проти російської мови, директор школи зобов’язаний враховувати всі побажання батьків. Якщо дитина одна в класі проти російської мови, а інші за російську мову, цей предмет перекладається з обов’язкового на факультатив”, – заявила вона. “Його ставлять першим або останнім, для того, щоб дати можливість тій дитині не відвідувати цей урок. Вивчення російської мови вирішується на батьківських зборах шляхом голосування”.
  Нагадаємо, в Одесі в нинішньому навчальному році в перший клас підуть близько 11 тисяч хлопчиків і дівчаток, з яких 6 з половиною тисяч, згідно із заявами батьків, навчатимуться в україномовних класах.
  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин