Українцю вдалося вступити до 11-ти престижних вишів США

  28
  Українцю вдалося вступити до 11-ти престижних вишів США
  Підпишись на нашу сторінку у ФБ

  “Я це зробив! 2 роки плідної, копіткої, щоденної та безперервної роботи. Більше як 50 проаналізованих університетів. Іспити, інтерв’ю, переговори й зустрічі віч-на-віч. Понад 100 написаних творів, переговори з понад 50 міжнародними, приватними, комерційними, неурядовими організаціями. Декілька тисяч імейлів… І 11 університетів — юридичних шкіл, у які я вступив”, — поділився газеті Експрес неперевершеним результатом черкащанин Андрій Трапізонян.

  Він — випускник Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького та магістр права Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана. Хлопець зміг підкорити приймальні комісії одразу 11-х вишів Америки. Вражаюче, чи не так?

  Але обрав для навчання Арканзаський університет. Серед випускників юридичної школи цього вишу — відомі американські адвокати та політики.

  Уже тиждень хлопець живе в місті Фаєтвіль, штат Арканзас.

  — Одразу 11 навчальних закладів! Надзвичайно! Як обирали виші?

  — Я завжди мріяв вчитися у США. Про умови вступу в різні американські виші дізнавався із різних джерел. Дуже допоміг виграш у програмі від “EducationUSA Ukraine”. Ця програма допомагає студентам вступати до вишів. Наприклад, забезпечує безплатну подачу документів, адже в Америці це коштує 50 — 100 доларів. Це особливо затратно, якщо вступаєш, як я, у багато університетів.

  “EducationUSA Ukraine” організовувала лекції від Американського посольства, а також надала консультанта, який допомагав та радив щодо вступу. Під час лекцій дізнавався, як подавати документи, як отримати фінансування, куди можна вступати. Зазначу, що для відвідування лекції не обов’язково вигравати цю програму, вхід вільний для всіх.

  — Шлях непростий, але вам усе вдалося. Що саме виші пропонують тепер?

  — Кожний з 11 вишів, у які я вступив, надає стипендію повного розміру. Її доволі складно отримати, особливо, якщо вступаєш на юриспруденцію. Я ж міг у деяких вишах отримати стипендію у розмірі 50 тисяч доларів США. Стипендії там — це не готівка на руки, а такий собі дисконт на навчання. Саме навчання коштує приблизно 60 тисяч доларів на рік. А ще треба приблизно 15 — 20 тисяч на їжу, житло, страхівку, книги… Можна працювати, але лише в кампусі й максимально 20 годин на тиждень. Наприклад, допомагати професорам у дослідницьких роботах, в офісах, що діють при університеті. Це невеликі гроші. Для Нью-Йорка це мізер.

  — А який виш обрали в підсумку?

  — Арканзаський університет. Він зручний з точки зору адаптації. У маленькому місті, де більшість населення — студенти, можна сповна відчути ритм американської культури.

  — Для навчання в США, безумовно, потрібні хороші знання англійської. Займалися з репетиторами?

  — Я непогано склав екзамен TOEFL, та тепер хочу скласти його ще краще. Школа, яку закінчив, спеціалізувалася на англійській, в університеті ж спілкувався з носіями мови, а місяць до іспиту ретельно готувався з англомовним іноземцем.

  Хочу сказати наприкінці, що моя мета — досягти успіху і в Україні, і в США, або будь-де, куди я поїду.

  Олена ШАПОВАЛ

  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин