«Давайте приймемо українців». У Польщі нас назвали «практично ідеальними приїжджими»

  47
  «Давайте приймемо українців – це практично ідеальні приїжджі». Під таким заголовком вийшла стаття в польському виданні Rzeczpospolita, – повідомляє  “Радіо Польща”.
  Газета пише про те, як в Європі починається боротьба за «хороших іммігрантів», які забезпечать країнам економічне зростання: після того, як ЄС скасує візовий режим для громадян України, багаті держави Євросоюзу будуть боротися за українських працівників. Це означає, що Польщі варто вже зараз подбати про українців, максимально спрощуючи їм процедури отримання дозвільних документів на перебування в країні, і навіть громадянства.
  Також Rzeczpospolita нарікає на демографічну кризу в Польщі. «З коефіцієнтом народжуваності на рівні 1,3% у нас немає ніяких шансів на заміщення поколінь. Цей факт робить негативний вплив на можливість розвитку, ефективність пенсійної системи і безпеку держави», – зазначає автор статті, додаючи, що цей пробіл не заповнить програма репатріації осіб польського походження з Росії та Казахстану.
  «На даний момент в Польщі важко знайти українців, які користуються соціальною допомогою, в той час, як в Швейцарії близько 90% мігрантів отримують допомогу. Українці не лише працюють і заробляють, але, що найголовніше, платять податки, тому жодним чином не обтяжують країну, яка їх приймає», – підкреслює Rzeczpospolita, додаючи, що статистика поліції не показує серед українських мігрантів високий рівень злочинності.
  Опитування, проведені на замовлення Союзу підприємців і роботодавців Польщі, підтверджують, що українці є найбільш бажаними працівниками. Вони випереджають навіть чехів, американців і французів, не кажучи вже про жителів Близького Сходу і Північної Африки. Так, згідно з дослідженням, 26% респондентів бачать в українцях нових поляків. Для порівняння, про американців думає так 18% опитаних, – наголошується в публікації.
  «Проблеми з іммігрантами в Західній Європі показують, що непотрібно занурюватися в політкоректність і впускати в країну небажані нації, тому що це може привести до соціальних конфліктів, – пише видання. – Ми хочемо українців – так давайте їх приймати. Це практично ідеальні іммігранти. Польща не може конкурувати з багатими країнами Заходу економічними стимулами, але може – відкритістю. І варто про це замислитися», – зазначає Rzeczpospolita.
  Поділись

  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин