Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (11 фото)

279

Даллол – вулканічний кратер в розломі Данакілі, на північний схід від Ерта Аль Рендж в Ефіопії. Ці ландшафти сформувалися в результаті попадання базальтової магми в соляні шахти і подальшої гідротермальної активності. Це найнижчі у світі кратери, розташовані на 45 метрів нижче рівня моря

Назва Даллол з’явилася завдяки племені Афар, і в перекладі означає “розпад”, що дуже добре характеризує місцевий ландшафт, з зеленими озерами з окисом заліза, соляними рівнинами, гарячими джерелами і різноманіттям химерних формувань. Це місце трохи нагадує гейзери Єллоустонського парку в США, але значно перевищує його за площею.

Перший раз побачивши кратер вулкана, здається, що потрапили на якусь іншу планету. Перед вами відкрився інопланетний пейзаж: буйство кислотно-яскравих фарб і форм. Все це різнобарвне диво є результатом вулканічної діяльності, характерні кольори з’явилися в результаті фарбування поверхні різними іонами сірки і калійних солей.

За словами вчених, позаземні пейзажі вулкана нагадують поверхню супутника Юпітера. Цей вулкан входить до числа діючих, його останнє виверження було в 1926 році, і є ймовірність того, що вулкан може знову прокинутися.

Здається, ніби земля тут жива. Це неймовірна краса, яка дихає смертю. Кислота намагається роз’їсти підошву взуття, окисляє металеві прикраси і стане останнім притулком для птиці чи комахи, що заблукали і яких манить оманливий блиск води.

У кратері вулкану розташоване озеро, яке знаходиться на рівні 45 метрів нижче рівня моря. Воно утворилося внаслідок останнього виверження вулкана. Деякі ділянки здавалися схожими на засніжені рівнини, а інші виглядали як червоно-коричневі гори.

Розміри кратера приблизно 3х1,5 км. Вважається, що він розташований на вершині четвертинних відкладів з величезними родовищами калійних солей, які виходять прямо на поверхню. Вченими було підраховано, що лише за одну весну на поверхню вода вимила більше 1000 тонн солі.

Дуже цікаво і вражаюче спостерігати за процесами вулканічної діяльності, дивитися як вимивається з надр вулкана і потім транспортується на поверхні сіль, потім вона може зникнути в гарячих джерелах або застигнути в химерній формі червоного, жовтого або зеленого кольору.

Місце дуже незвичайне та неповторне. Всі ці пейзажі дивують, захоплюють і вражають одночасно.

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (1)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (2)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (3)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (4)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (5)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (6)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (7)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (8)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (9)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (10)

Неземний вулкан Даллол і його фантастичні пейзажі (11)

Поділись
• не пропусти• магазин

• новини партнерів