Знайдено найбільшу в світі квітку під назвою Раффлезія Арнольді (6 фото)

421
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

На екзотичних островах Малайського архіпелагу – Суматрі, Калімантані і Яві – можна зустріти справжнє диво природи: Найбільшу у світі квітку під назвою Раффлезія Арнольді. Наукову назву вона одержала завдяки своєму першовідкривачу: офіцеру Раффлзу і ботаніку Арнольду, але місцеві жителі здавна називали унікальну квітку «бунгапатма», тобто «квітка лотоса», і приписували йому чудодійні цілющі властивості.

Це незвичайна рослина не має ні листя, ні коріння, і через таку особливості будови не здатна самостійно виробляти всі необхідні їй для життя органічні речовини. Тому величезна квітка паразитує на стеблах ліан, врісши в деревину тонкими нитками, що нагадують грибницю.

Найбільший знайдений екземпляр квітки раффлезії досягав у діаметрі 106,7 см, але його середні розміри, все-таки, не перевищують 90 см. Вага рослини може становити близько 6 кг, а його товсті м’ясисті пелюстки виростають на довжину близько 46 см.

Зовнішній вигляд і запах квітки раффлезії асоціюються з гниючим м’ясом: п’ять величезних пелюсток яскраво-червоного відтінку з білими наростами привертають до себе мух, які й запилюють рослину. Комахи потрапляють всередину чоловічого квітки, де на їх спинки прилипає пилок, а потім несуть свою ношу до жіночих квіток, таким чином запліднюючи їх тичинки.

Після цього протягом семи місяців з зав’язі розвивається плід, що несе в собі мільйони крихітних насінин. Щоб процес розмноження пішов далі, квітці необхідна допомога якоїсь великої тварини, щоб випадково роздавав плід і переніс насіння до нового місця проживання.

Поділись

• не пропусти• магазин

• новини партнерів