Найвищі гори світу

9375
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

У цій збірці я розповім Вам про найвищих горах кожного континенту. В альпінізмі ці вершини відомі як Сім Пиків, назву було введено в 1985 році Річардом Бассом. Одразу зазначу, що це не список найвищих гір світу, що входять в число всім відомих 14 восьмитисячників, розташованих у гірських ланцюгах Гімалаїв і Каракорам в Азії. Тут будуть перераховані виключно вершини кожного з семи континентів. Від цього добірка буде тільки цікавіше, так як в неї увійшли представники кожного з куточків світу.

Північна Америка – Гора Мак-Кінлі, Аляска.

Гора Мак-Кінлі (або Деналі) на Алясці є найвищою вершиною в Сполучених Штатах і в Північній Америці з найвищою точкою на рівні 6,194 метрів над рівнем моря. По співвідношенню основи до піку, це – найвища гора на Землі. Виміряна по топографічному положенню, це третя вершина після гори Еверест і Аконкагуа. Це головна центральна частина Національного парку Деналі .


Південна Америка – Аконкагуа, Аргентина.

Аконкагуа – найвища гора як Південної, так і Північної Америки з висотою в 6,959 м. Розташоване в гірському ланцюзі Анд, в провінції Мендоса, Аргентина. Точка на вищому рівні розташована приблизно в 5 кілометрах від провінції Сан-Хуан і в 15 кілометрах від міжнародного кордону з Чилі. Аконкагуа – найвищий пік і в Західних і в південних півкулях.

высокие горы 

Далі в списку повинна слідувати Євразія, але ми все ж розділимо її на Європу та Азію, так як тут розташувалися дві знамениті вершини гори Ельбрус і Еверест.

Європа – Гора Ельбрус, Росія.

Гора Ельбрус – бездіяльний вулкан, розташований в західній гірській ланцюга Кавказу, в Кабардино-Балкарії та Карачаєво-Черкесії, на кордоні Росії і Грузії. Пік Ельбруса є найвищим на Кавказі в Росії. Не дивлячись на те, що думки все ж розходяться в тому, як Кавказ розподілений між Європою та Азією, багато джерел все ж погоджуються, що Ельбрус – найвища гора у всій Європі.Найвища точка Ельбрусу досягає 5,642 метрів.

Азія – Еверест, Непал / Китай.

Еверест – найвища гора Землі з піком в 8,848 метрах над рівнем моря, розташована в Гімалаях. Міжнародна межа між Китаєм і Непалом якраз проходить на вищому рівні. Найвища гора на Землі приваблює безліч досвідчених альпіністів. Істотних технічних проблем безпосередньо з підйомом на стандартному маршруті не виникає, але Еверест являє інші небезпеки, такі як висотна хвороба, погана погода та сильний вітер.

Африка – Гора Кіліманджаро, Танзанія.

Кіліманджаро, з його трьома вулканічними конусами, Кібо, Мавензі, і Шира, є недіючим вулканом в Національному парку Кіліманджаро, Танзанія і найвищою горою в Африці з вершиною в 5,895 метрах над рівнем моря. По суті це гігантський стратовулкан, який почав формуватися мільйон років тому, коли лава вивільнилася з зони Східно-Африканської зони розломів.Два з його трьох піків, Мавензі і Шира, згаслі, в той час як Кібо (найвищий пік) бездіє і може прокинутися знову. Останнє виверження було датовано періодом в 360,000 років тому, в той час як активність була зареєстрована лише 200 років тому.

Австралія та Океанія – Пунчак-Джая (піраміда Карстенз), провінція Папуа, Індонезія.

Пунчак-Джая, або Піраміда Карстенз є найвищою точкою гори Карстенз в провінції Папуа, Індонезія. З висотою в 4,884 метрів над рівнем моря, це найвища гора в Індонезії, Океанії та Австралії, а так само 5-я найвища гора в Південно-Східній Азії.

Антарктида – Гірський масив Вінсон, гори Еллсуорт.

Гірський масив Вінсон – найвища гора Антарктиди. На 4,892 метрах знаходиться найвищий пункт – Гора Вінсон, яку назвали в 2006 на честь Карла Вінсона, члена американського Конгресу з Джорджії. Гірський масив Вінсон був вперше виявлений в 1958 і підкорений в 1966. Експедиція 2001 вперше піднялася через Східний маршрут, а також провела вимірювання GPS на вершині. З лютого 2010 1,400 альпіністів спробували досягти вершини Гори Вінсон.

Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів