Найбільші дамби планети (11 фото)

710

Подорож по будівельним гігантам, які перегороджують річки і дають нам електроенергію.

Гребля Альмендра (Іспанія) Ця гребля побудована неподалік від однойменного села. Озеро, яке вона сформувала покриває площу майже в 900 квадратних кілометрів. Висота дамби 200 метрів.

Найбільші дамби планети (1)

Найбільші дамби планети (2)

Дамба Інгурі розташована в Грузії. Незважаючи на те, що будівництво цієї дамби почалося в 60-і роки минулого століття, її ввели в експлуатацію всього лише 15 років тому. Ця дамба вважається найвищою дугоподібною бетонною дамбою в світі, її висота сягає 270 метрів.

Найбільші дамби планети (3)

Найбільші дамби планети (4)

Дамба Dworshak (США) Це творіння архітекторів було побудовано всього за 6 років. Вона вважається однією з найвищих дамб в Західній півкулі – її висота становить 290 метрів.

Найбільші дамби планети (5)

Найбільші дамби планети (6)

Дамба Карун Одна з найбільш відомих дамб у світі. Знаходиться вона в Ірані. Ширина греблі – 160 метрів, висота – 205 метрів

Найбільші дамби планети (7)

Дамба Grande Dixence (Швейцарія) Унікальна тим, що затримує води на вигляд маленької річечки, що впадає в озеро Lac des Dix, саме ж озеро величезне і містить мільйони кубометрів води. Висота озера над рівнем моря становить 2364 метра.

Найбільші дамби планети (8)

Найбільші дамби планети (9)

Дамба Гувера Це гідроелектростанція, розташована в Чорному каньйоні, на кордоні штатів Арізона і Невада, в 48 км на південний схід від Лас-Вегаса. Названа на честь Герберта Гувера, 31-го президента США, який зіграв чималу роль в її будівництві.

Найбільші дамби планети (10)

Найбільші дамби планети (11)

• магазин

• новини партнерів