15 дивовижних палаців у Венеції (фото)

382
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Красуня Венеція – одна з найстаріших і найвеличніших міст Європи. Єдине у своєму роді місто, збудоване на воді, що славиться на весь світ унікальною культурою місцевих карнавалів та класичного мистецтва. Більше ста островів, близько двох сотень каналів і шістдесят тисяч жителів щороку приймають у своїх межах кілька мільйонів туристів.

Легкий серпанок, що піднімається над водою, робить Венецію привабливою як для любителів старожитностей, так і невиправних романтиків. Тут проводять свій медовий місяць молодята, тут насолоджуються спогадами про минуле закохані.

Любителі історії цінують Венецію за її багате минуле, поціновувачі мистецтва люблять за вміння зберігати свою культурну спадщину. Численні палаццо міста, що виходять своїми величними фасадами на Гранд-канал , являють собою живу історію Венеції і, одночасно, визначають її сучасний архітектурний вигляд.

Виконані в стилі готики, бароко, класицизму венеціанські палаци цікаві не тільки своїм зовнішнім виглядом. Багато з них зберегли ще й багате внутрішнє оздоблення. Частина палаццо віддано під державні потреби міста, в деяких будівлях розміщені місцеві музеї.

Ми пропонуємо Вам познайомитися з чудовими палацами Венеції і від усієї душі бажаємо, щоб віртуальна екскурсія по вишуканим палаццо з часом завершилася справжньою!

Палаци Венеції – ФОТО

1. Палац дожів.

Головна резиденція венеціанських дожів була побудована в період з 1309 по 1424. Палац дожів витриманий в строгому готичному стилі. Раніше він використовувався як політичний, судовий та морський центр управління містом. Сьогодні у стінах палацу розташовується музей, а сама споруда входить до числа основних елементів архітектурного ансамблю Венеції.

dvorec-dozhey

2. Ка’д’Оро.

Зведений у XV столітті за проектом архітекторів Бона (батька і сина) палаццо Ка’д’Оро відноситься до числа найбільш елегантних будівель, виконаних в стилі венеціанської готики. «Золотий будинок» (друга назва палацу за первісною обробкою сусальним золотом) знаходиться на Гранд-Каналі , в районі Каннареджо. В останні вісімдесят років у ньому розташовується галерея Франкетті.

ka-d-oro

3. Палаццо Барбаріго.

З моменту своєї побудови (в XV столітті) і до моменту продажу (у XIX) палаццо Барбаріго належав стародавньому і знатному сімейству Венеції, що носить аналогічне прізвище. Архітектурний вигляд споруди увібрав у себе риси венеційсько-візантійського стилю: строгість форм, відсутність зайвих прикрас.Мозаїка з муранського скла прикрасила фасад палаццо Барбаріго при зміні власників, в XIX столітті.

palacco-barbarigo

4. Фондако деї Тедескі.

Фондако деї Тедескі з’явився на світ завдяки тісним комерційним зв’язкам, які існували між венеціанцями і німцями. Він був збудований в період між XII і XV століттям і використовувався німецькими купцями в якості складських, торгових і житлових приміщень. В даний час в Фондако деї Тедескі розташовується міська пошта Венеції і місцевий телеграф.

fondaco-dei-tedeschi

5. Фондако деї Турки.

Спочатку (X-XIII ст.) Фондако деї Турки зводився як палац для венеціанської сім’ї Пезаро. У XVI столітті він був переданий у користування турецької купецької громади. Будова, виконана в венеційсько-візантійському стилі, використовувалася східними купцями для життя і торгівлі. Зараз у ньому знаходиться Музей природної історії.

fondako-dei-turki

6. Палаццо Дольфін-Манін.

Палаццо Дольфін-Манін було побудовано в середині XVI століття за проектом видатного венеціанського архітектора Якопо Сансовіно. В основу будівлі лягли два середньовічних будинки. Фасад палацу був прикрашений витонченими арочними колонадами, візуально витягуючи не особливо високу, трьоповерхову будова. В даний час всередині палаццо Дольфін-Манін працює Банк Італії.

palazzo-dolfin-manin

7. Палаццо Грімані.

Зведений у другій половині XVI століття палац Грімані ді Сан Лука розташовується на місці злиття двох каналів, неподалік від мосту Ріальто.Будівля виконана в стилі Ренесансу. Палаццо складається з трьох частин і мініатюрного заднього дворика. Білосніжний фасад палацу прикрашений різнобарвним мармуром. Зараз у палаццо Грімані розташовується апеляційний суд Венеції.

palacco-grimani

8. Палаццо Каваллі-Франкетті.

Розташований поруч з мостом Академії, на Гранд-Каналі, палаццо Каваллі-Франкет являє собою унікальний пам’ятник готичної архітектури. Палац був побудований в XVI столітті для трьох сімейств одного роду – Марчелло, Гуссоні і Каваллі. У XIX столітті він перейшов до рук австрійського ерцгерцога Фрідріха Фердинанда, а потім барона Франкетті. Сьогодні в залах палацу знаходиться Інститут науки, літератури і мистецтва.

palazzo-cavalli-franchetti

9. Ка’Фоскарі.

Побудований у 1452 році, палаццо Ка’Фоскарі є одним з найвеличніших будівель Венеції. Архітектура палацу має яскраво виражені готичні риси: ритмічне чергування арок, колон і вікон, традиційний декор з чотирьохлистника і левів голів. Цокольний поверх будівлі довгий час виконував роль торгових складів, верхні приміщення використовувалися як житлові. У Ка’Фоскарі нерідко зупинялися особи королівської крові – наприклад, король Франції Генріх III.

ka-foskari

10. Палаццо Дандоло.

Палаццо Дандоло з’явився на світ в 1400 році завдяки старанням знатної венеціанської сім’ї, що носить аналогічне ім’я. За свою багатовікову історію палацова будівля поміняло кілька впливових власників. В даний час на основі палаццо Дандоло працює п’ятизірковий Hotel Royal Danieli. Архітектурна та туристична пам’ятка височить на Гранд-каналі в районі Сан-Марко.

palacco-dandolo

11. Ка’Пезаро.

Створений за проектом талановитого архітектора епохи венеціанського бароко Бальдассаре Лонгена в другій половині XVII століття, Ка’Пезаро втілив у собі не тільки риси розкоші, а й строгі лінії класицизму. Потужний фасад палацу прикрашений як глибокими арками, які чергуються , так і декоративними фігурами водоліїв, левових і титанових голів. У наші дні Ка’Пезаро функціонує як Музей сучасного мистецтва.

ka-pezaro

12. Ка’Реццоніко.

Спроектований в кінці XVII століття архітектором Бальдассаре Лонгеном, Ка’Реццоніко був завершений тільки до 1745. Структура палацу – класична для Венеції: цокольний складський поверх і верхні – житлові. З 1936 року в палаццо розміщується Музей Венеції XVIII століття. У число експозиційних предметів входять вишукані фрески, гобелени з фламандськими шпалерами, полотна венеціанських художників і самі зали палацу.

ka-recconiko

13. Ка’Даріо.

Палац Ка’Даріо був побудований в 1487 році. За основу архітектурного стилю в ньому був узятий Ренесанс. Асиметричну будівлю палаццо має мозаїчний фасад із зеленого мармуру і червонуватого порфіру. Ка’Даріо – непроста будівля.Місцеві легенди відносять його до числа «проклятих будинків», оскільки більшості власників палаццо відчайдушно не щастило в житті: вони втрачали свої статки, піддавалися насильству, кінчали життя самогубством.

ka-dario

14. Ка’Лоредан.

Розташований між палаццо Дандоло і палаццо Фарсетті, Ка’Лоредан за своїм зовнішнім виглядом мало чим відрізняється від останнього палацу. Свої суворі готичні форми він набув у XIII столітті. Сьогодні у стінах Ка’Лоредан знаходиться венеціанський муніципалітет.

ka-loredan

15. Палаццо деї Камерлінг.

Зведений у 20-ті роки XVI століття палаццо деї Камерлінг має унікальну структуру фасаду. На відміну від інших венеціанських палаців, парадна частина цього будинку виходить на кожну зі сторін. Спочатку деї Камерлінг використовувався як Будинок міських скарбників, а згодом і зовсім став державною в’язницею.

palacco-dei-kamerlingi

10 найцікавіших місць Венеції. Визначні пам’ятки Венеції.

Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів