7 дивовижних житлових мостів світу

306
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Міст – одне з найдавніших винаходів людства. Він дозволяє долати фізичні перешкоди у вигляді водойми, долини або дороги. Однак у світі існують і житлові мости, на яких люди живуть і працюють. Такі мости велика рідкість і тому вони є популярними серед туристів.

Ось 7 житлових мостів з усього світу:

 

1. Міст Понте Веккьо, Італія

Міст Понте Веккьо – це найстаріший міст у Флоренції. Вважається, що він існував тут ще з часів Стародавнього Риму. Сучасний Понте Веккьо був перебудований в 1345 році, замінивши попередній міст, зруйнований повінню. На мосту побудували будинки, що було досить поширене в середні віки.

 

Спочатку вдома використовували як майстерні, лавки м’ясників і шкіряників. У 1593 році герцог Фердинанд I вирішив замінити їх на ювелірні крамниці, так як через крамничок на мосту було надто багато сміття, і виходив неприємний запах. Сьогодні на мосту можна знайти безліч магазинчиків з широким асортиментом ювелірних виробів.

 

2. Міст Кремербрюке, Німеччина

Міст Кремербрюке знаходиться в столиці федеральної землі Тюрінгія місті Ерфурт в Німеччині. Міст, з двох сторін якого знаходяться житлові, наполовину цегляні будинки, перекинутий через берега Брайтштром – рукав річки Гера, який з’єднує площу Бенедикта і Венігемаркт.

 

Зараз з 32 будівель на мосту в основному знаходяться магазинчики і лавки. Всі будівлі крім будинків під номерами 15, 20, 24 і 33 є власністю муніципалітету. Міська адміністрація підтримує фонд зі збереження цього унікального історичного пам’ятника. Найбільший фестиваль в місті Krämerbrückenfest названий на честь моста і щороку святкується в червні.

 

3. Пон де Роган, Франція

Пон де Роган або міст Роган це житловий міст в комуні Ландерно на північному заході Франції. Цей міст перекинуть через річку Елорн. Він був побудований в 1336 році і відреставрований в 1510 році французьким дворянином Жаном де Роганом. Спочатку тут розташовувалося два магазини, млин і в’язниця.

 

Зараз тут знаходяться два ряди будинків із двох сторін, і він являє собою пам’ятку комуни Ландерно.

 

4. Критий міст, Болгарія

Критий міст, як можна здогадатися – це критий міст, розташований в місті Ловеч в Болгарії.Міст перетинає річку Осама, з’єднуючи береги старого і нового міста Ловеч, будучи йогонайбільш упізнаваним символом.

 

Після того, як міст був майже повністю зруйнований повінню в 1872 році, відомий болгарський архітектор побудував новий дерев’яний міст. Над будівництвом мосту працювали всім містом, від бідних, які його самі будували, до багатих, які жертвували кошти і оплачували роботу. Будівництво споруди закінчилося в 1874 році. Його вихідна довжина досягла 84 метрів, в ньому було 6 шлюзів і 64 магазина. Однак він був повністю зруйнований під час пожежі в 1925 році.

 

Більш сучасна версія мосту була побудована в 1931 році, а потім його знову реконструювали в 1981-82 роках. В даний час міст простягається на 106 метрів і на ньому розташовано 15 магазинів.

5. Міст торговців, Франція

Міст торговців – це історичний міст у місті Нарбонна на півдні Франції. Він служить підставою для цілого ряду будинків і магазинів, під якими через старе місто проходить канал Робіна. Це сегментований міст довжиною 15 метрів.

 

У римські часи це було спорудження з шести арок. Раніше під мостом провозили товари, а зараз він являє собою торгову вулицю з магазинами.

 

6. Міст Палтні, Великобританія

Міст Палтні перетинає річку Ейвон в місті Бат в Англії. Його будівництво завершилося в 1773 році і він був зарахований комісією “Англійська спадщина” до будівель 1-го класу, які мають особливе значення. Міст був побудований шотландським архітектором Робертом Адамом на честь спадкоємиці села Басуік Френсіс Палтні.

 

Він є одним з чотирьох мостів у світі, по всій протяжності яких з обох боків розташовані магазини. Тут можна знайти квітковий магазин, магазин стародавніх карт і бар соків.

 

7. Міст міста Фрум, Великобританія

Цей житловий міст розташований у місті Фрум на північний схід від Сомерсета в Англії. Міст міста Фрум був побудований в 1667 році, і на ньому розташована будівля з кількома магазинами.

 

Інші незвичайні мости, на яких живуть люди:

Брідж-хаус (“Будинок на мосту”), Великобританія

Брідж-хаус в місті Емблсайд побудований над струмком Сток Гіл більше 300 років тому.Можливо, це був літній будиночок і яблучний магазин. Протягом багатьох століть будівля на мосту служило житловим будинком для сім’ї, сувенірної лавкою, ткацької майстерні та інформаційним центром.

 

Будівля придбали місцеві жителі в 1926 році і віддали його британському Національному фонду об’єктів історичного інтересу або природної краси.

Старий млин, Франція

Старий млин є символом комуни Вернона в північній частині Франції, охоплюючи два пірса стародавнього моста через Сену. Ймовірно, млин була побудована в 16 столітті і зараз є приватною власністю невідомого американського спадкоємця.

 

Кілька років тому млин оновили. Зараз її зображення можна знайти на поштовому логотипі міста, і її часто малювали художники, включаючи відомого Клода Моне.

Поділись

• не пропусти• магазин

• новини партнерів