Незвичайні мости світу

727
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Міст має вирішувати як стандартну задачу – допомогти людині переправитися з одного берега на інший, так і естетичну – бути культурною пам’яткою міста.

Для довідки: місто з найбільшою кількістю мостів зовсім не Венеція, а Гамбург. У Гамбурзі більше 2300 мостів. Це майже в 6 разів більше, ніж у Санкт-Петербурзі, де їх всього 400. Зробити кожен міст унікальним і примітним – завдання дизайнерів і архітекторів.

Найвидатніші мости заносять до Книги рекордів Гіннеса, а самі незвичайні стають визначними пам’ятками міста і улюбленим об’єктом фотосесій туристів. AdMe.ru представляє добірку найцікавіших мостів, які варто хоч раз побачити на власні очі.

Підвісний міст на повітряних кулях

Легкий, практично невагомий міст ширяє над ставком, підвішений на трьох величезних білих повітряних кулях в англійському Таттон-парку. Композиція називається «Міст мавп». Автор моста французький художник Олів’є Гроссетете. На жаль, людям пробігтися по такій переправі не можна, це всього лише казкова арт-інсталяція.

 

Міст під водою

Moses Bridge – «Міст Мойсея» побудували у Нідерландах при реконструкції форту XVII століття. Названий він на ім’я пророка Мойсея, перед яким розступилися води Червоного моря, пропускаючи євреїв, що втекли з Єгипту. Як і в біблійному оповіданні, води пропускають групи туристів, з тією різницею, що прохід не зникає. Ідея рукотворного дива належить молодим архітекторам Ро Костера (Ro Koster) і Ада кила (Ad Kil) з голландського бюро Ro & Ad Architecten.

 

Міст для тварин

Наземний перехід для тварин в Національному парку Банф в Канаді. Такі мости дозволяють диким тваринам, що живуть у лісах уздовж трас, безпечно перейти дорогу і не загинути під колесами автомобілів. Перші подібні переходи були створені у Франції в1950-их роках. З кожним роком все більше і більше мостів для тварин будується в Канаді, США, Нідерландах та інших країнах.

 

Міст з коренів

Жителі одного села в Індії мости не будують, а вирощують з коренів каучуконосного фікуса. Кілька сторіч тому місцеві племена почали зводити спеціальні пристосування, направляючи коріння дерев в потрібну їм сторону. За більш ніж 500 років вдалося виростити численна кількість мостів більше 3 км в довжину. Природна конструкція витримують вагу більше 50 чоловік і стійкі до повеней, типовим для даної території.

 

Міст над хмарами

Красивий і футуристичний Віадук Мійо (Millau Viaduct) розташований у Франції. На момент будівництва Віадук Мійо був найвищим транспортним мостом у світі, одна з його опор має висоту 341 метр – трохи вище, ніж Ейфелева вежа, і всього на 40 метрів нижче, ніж Емпайр-Стейт-білдінг в Нью-Йорку. Загальна довжина моста становить 2460 м. Проїжджа з цього архітектурному диву, здається, ніби злітаєш.

 

Міст-фонтан

Міст «Фонтан веселки» (Banpo Bridge) занесений в книгу рекордів Гіннеса як міст, на якому розташований найдовший у світі фонтан (довжина – 1140 м). Міст з’єднує два береги річки ханша в південнокорейському місті Сеул і фонтаном став тільки в 2009 році. Під музику, освітлені різноколірними світлодіодами струменя води рухаються, виконуючи красивий танець.

 

Міст в нікуди

 

Сторсезандетскій міст в Норвегії побудований таким чином, щоб створювати у що наближаються до нього ілюзію не міст, а трампліну, з якого можна разом з автомобілем пірнути в крижану морську воду. Місцеві жителі дали йому прізвисько «П’яний міст», тому що його форма постійно меняеться в залежності від кута зору.

 

Підйомний міст

Автоматично підйомний міст Slauerhoff розташований в містечку Леуварден. Його розміри 15мх15м. Нижня частина моста забарвлена в кольори герба і прапора Леуварден. Міст названий на честь письменника і поета J. Slauerhoff’а.

 

Небесний міст

Langkawi Sky Bridge розташований в Малайзії на висоті 700 метрів над рівнем моря. Довжина моста складає 125 метрів. Він закріплений всього на одній колоні і додатково тримається на тросах, закріплених на скелях. Міст зігнутий, і створюється повне відчуття, що він парить над прірвою.

 

Висячий міст

Унікальний міст Kikki в Японії виконаний у вигляді букви Y і висить над водою без єдиної опори.

 

Згортається міст

Кумедний пішохідний міст Rolling Bridge побудований в Лондоні. Довжина моста становить 12 метрів, а унікальність полягає в тому, що він може згортатися і розгортатися. Управляється міст гідравлічними насосами в перилах мосту.

 

Водний міст

Магдебурзький міст-акведук в Німеччині з’єднує два важливих каналу і є найбільшим водним мостом в Європі. Довжина моста складає 918 метрів, і по ньому не тільки ходять люди, але і пливуть суду.

 

Змієподібної міст

Один із найбільш чудернацьких мостів у світі розташовується в Амстердамі і називається “Пітон” / “Pythonbrug” завдяки своїй змієподібно формі. Його побудували в 2001 році. Міст в стилі хай-тек з’єднує півострів Споренбург з островом Борнео.

 

Хитний міст

Міст Тисячоліття (Gateshead Millennium Bridge) знаходиться у Північній Англії і має форму двох дуг, одна з яких лежить між берегами, а друга піднята. Для проходження суден обидві дуги піднімаються, утворюючи арку заввишки 25 метрів.

 

Житловий міст

Понте Веккьо – самий древній міст міста Флоренції і єдиний, що зберіг свій первісний вигляд. Міст був побудований в 1345 році.Відмінна риса Понте Веккьо – вдома, що тісняться по обох його сторонах. У центрі прольотів моста ряд будівель переривається і переходить у відкриту площадку, з якої можна милуватися річкою та іншими мостами міста.

Поділись

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ


• не пропусти• магазин

• новини партнерів