У Єгипті знайшли стародавню гробницю жриці

243
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Єгипетські археологи виявили гробницю, якій біля 4,4 тисячі років – в ній було поховано жрицю.

На стінах гробниці, яка розташована неподалік Каїра, добре збереглися фрески, на яких зображена жриця Хетпет.

Хетпет служила богині родючості Хатхор, яка, як вважалося, допомагала жінкам під час пологів. Гробницю виявили під час розкопок на плато Гіза, на південь від піраміди Хеопса, повідомляє міністерство у справах пам’яток старовини Єгипту. У цьому місці ховали знатних людей часів п’ятої династії давньоєгипетського царства. Деякі гробниці виявили ще в 1842 році.

У Єгипті знайшли стародавню гробницю жриці  - фото 225500

“Ми знаємо, що це була жінка високого рангу і що у неї були тісні зв’язки з палацом”, – сказав міністр у справах пам’яток старовини Халед аль-Анані. У гробниці, яка за формою нагадує букву “Г”, є “архітектурний стиль і декоративні елементи часів п’ятої династії”, йдеться у заяві міністерства. Фрески “збереглися дуже добре. На них видно зображення Хетпет на полюванні і риболовлі, а під час отримання подарунків від дітей”.

У Єгипті знайшли стародавню гробницю жриці  - фото 225501

Крім того, на фресках зображені виступи танцюристів і музикантів, а також різні тварини – від домашньої худоби до мавп. На одній з фресок видно мавпу, яка танцює перед оркестром. Міністр аль-Анані сподівається, що археологи виявлять ще знахідок у цьому місці.

Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів