Чому кількість землетрусів катастрофічно збільшується

317
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Вченим вперше за допомогою геологічних методів вдалося підтвердити, що збільшення кількості землетрусів у США пов’язане з діяльністю людини.

При цьому дослідники зазначають, що сейсмічна активність збільшилася в тих регіонах, де землетрусів не було останні 300 мільйонів років.

У ході дослідження вчені порівняли, скільки було природних землетрусів у двох областях на території США, у яких в останні роки сильно зросла сейсмічна активність (область північного басейну Міссісіпі і басейн Форт-Уерт в Техасі). До цього дослідження можливими причинами збільшення кількості землетрусів в цих регіонах називали як антропогенний фактор, так і природні коливання амплітуди сейсмічної активності.

Щоб оцінити природний внесок в порушення землетрусів у цих областях, вчені за допомогою аналізу вертикальних зрушень геологічних шарів оцінили сейсмічну активність досліджуваних регіонів за останні 2500 мільйонів років. Для області північного басейну Міссісіпі характерна природна сейсмічна активність, це вдалося підтвердити і за допомогою аналізу вертикальних зрушень геологічних шарів.

Проведене дослідження показало, що дійсно протягом останніх 65 мільйонів років у цьому регіоні було досить багато землетрусів магнітудою більше 6,5, що однозначно говорить про тектонічну природу збільшення сейсмічної активності в останні роки.

Джерело Радіо Максимум

Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів