Обирайте людей свого рівня цінностей

1579

Людина може бути будь-ким: хоч злодієм, хоч хамом, хоч брехуном. Значить, так склалося її життя в сім’ї, так виховали батьки, або саме такі уроки слід пройти.

Проте поруч із собою хочеться бачити людей іншого порядку, зовсім іншого. Це люди, для яких честь, слово, гідність, совість мають значення.

Напевно, в силу тієї ж побутової зайнятості жінки рідко замислюються над цими категоріями. Точніше, прийнято вважати, що до жіночності вони не мають відношення, тому і не варто працювати над характеристиками, які не розвивають жіночність, не допомагають знайти чоловіка і вийти заміж і, схоже, тільки заважають у реалізації в зовнішньому світі. Це омана. Будь-які відносини можуть бути довгостроковими і якісними тільки в одному випадку: якщо цінності людей збігаються.

Викликає великі побоювання чоловік, який не може пояснити, що означає для нього честь і вміння тримати слово. Якщо совість він визначає як «я намагаюся не брехати, максимум – просто промовчу», то як особистість він представляє сумну картину. Совість – це точно щось більше. Якщо людина не може самостійно для себе визначити моральні категорії, контролювати себе, оцінювати свої вчинки, то це дуже сумно.

Психологи можуть пояснити будь-яку поведінку людини. З точки зору, як знайти собі виправдання, це дуже зручна наука. Людина маніпулює, уникає відповідальності? Значить, вона недолюблена дитина, у неї порушення прихильності у силу травматичних відносин з матір’ю і ще багато всього.

Але якщо ти виріс, став дорослим, виховуй себе сам! Шукай свою самосвідомість! Завжди можна знайти виправдання болю, яку ти завдаєш іншим людям, але частіше за все ти бачиш, що робиш, хоча б по реакції розумієш. Якщо у тебе здоровий мозок (без органічних уражень з дитинства), ти повинен вміти аналізувати. Навіть якщо невідома сила штовхає тебе вкрасти, ти в змозі зрозуміти, побачити, відчути, що робиш іншому погано. І ти бачиш! Але віддаєш перевагу засунути ці сумніви в дальній кут свідомості і виправдати себе.

Якщо людиною керують цінності нижчого порядку: гроші за всяку ціну, задоволення за будь-яку ціну, потурання своїм примхам, вона перетворюється в брудну, низькорівневу тварюку.

Говорячи психологічним мовою, тварина «Воно» бере верх над «Я» при повній відсутності «Над-я». «Я» усвідомлює і задовольняє неусвідомлені бажання і потреби «Воно» за допомогою норм і законів «Над-я». Наявність всіх трьох складових – «Воно», «Я» і «Над-я» – в психіці людини робить її завершеною, повною особистістю. В іншому випадку виходить сурогат, недороблена людина, з такою неможливо побудувати нічого повноцінного.

Ні розум, ні інтелект, ні освіта самі по собі не визначають цінності вищого порядку. Ці цінності формуються від внутрішньої чистоти і наповненості, від невтомної роботи над собою. Вони роблять людину не просто живою істотою, а Людиною. Тільки цінності високого порядку: гідність, повага, самоповага, сила волі і сила духу, совість – задають високі вібрації душі і роблять людину чистою і світлою.

Таким людям не можна жити, дружити, працювати з брудними персонажами. Їх ніколи не зможуть зрозуміти. Їх неминуче будуть прагнути придушити і знищити. Несвідоме набагато могутніше і сильніше за надсвідомість.

Вибирайте людей свого рівня цінностей, і буде вам щастя!

Поділись
• магазин

• новини партнерів