Що подарувати на Миколая: 7 цікавих книжок для підлітків

319
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Подарунок до Дня святого Миколая має лишати після себе світле відчуття казки. І історія Гаррі Поттера – не єдина книга, яка може впоратись із цим завданням.

Журналісти сайту “24” зібрали для вас найцікавіші книги, які стануть цікавим подарунком дитині до Дня святого Миколая.

Путівник по Галактиці для космотуристів. Дуглас Адамс

Ця книга – початок цілої серії. Історія абсолютно звичайного хлопця Артура Дента, який потрапляє у абсолютно незвичайні ситуації, починається з того, що приятель рятує Артура із планети Земля за кілька хвили до її знищення. Він і знайомить Артура із захопливою роботою космотуристів.

Книга містить у собі все, що захоплює у цьому віці: достатньо пригод, мандрівок, цікавих персонажів, депресивних і харизматичних роботів та відповіді на основні питання буття всесвіту. Окрім того, ця книга вчить багатьом речам, які принесуть чимало практичної користі у житті. Наприклад, найнеобхідніша річ у будь-яких мандрівках (особливо міжпланетних) – це рушник.

Життя і мета собаки. Брюс Кемерон

Більшість рецензій кажуть, що це історія про собаку, який живе вічно, народжується знову і знову та пам’ятає свої попередні життя, щоб зрозуміти – у чому його призначення. Це так. А ще – це динамічна книга, написана простою цікавою мовою.

Але ще, ця книга – погляд на людей очима собак. Розповідь про людей та їхні недоліки, про те, наскільки прекрасними бувають люди, і про те, що у житті трапляється різне, але якщо тобі пощастило знайти свого собаку – все буде добре. Ця книга настільки зворушлива і захоплива, що ідеально підходить і тим, хто любить собак, і тим, хто їх не любить. Кажуть, що вона вчить по-справжньому любити тварин. Але, по суті, вона вчить розуміти людей.

Солоденьке на денці пирога. Алан Бредлі

Ця книга – перша в одній з найкрутіших детективних серій. Маленька, дуже розумна і надрозсудлива Флавія де Люс могла годинами гратися у своїй хімічній лабораторії. Аж поки одного ранку біля свого звичайнісінького англійського будинку знаходить звичайнісінький труп. Але її історія ніяк не може перетворитися на звичайнісінький детектив. Все через те, що ця дівчинка майстерно закручує навколо себе вихор подій, пригод та інтриг, у які зрештою, виявляються втягнуті всі, ледь не до самого короля Георга. Флавія – та єдина людина, яка здатна зупинити весь цей хаос і повернути світ до його звичного стану.

Ця дотепна книга захопить не лише підлітків, а і їхніх батьків. Бо, окрім детективної лінії, вона майстерно нагадує кожному читачу про те, яким підлітком він був, коли життя було сповненим неймовірними пригодами та постійною боротьбою щодня, і коли здавалося, що ці дорослі, насправді, взагалі нічого не розуміють.

Щоденник Анни Франк

Найвідоміша книга, написана 13-річною дівчинкою. Записи, які вела єврейська дівчинка-підліток Анна Франк з 12 червня 1942. Записи різко обриваються у 1944-ому році, коли її родину зрадили і доправили до табору смерті Освенцим. Сама Анна померла в концтаборі Берґен-Бельзен. Її записи збереглися і були передані її вцілілому в Освенцімі батькові Отто Франку, який у 1947 році склав скорочений варіант для публікації.

Ця книга – про те, що всі підлітки подібні між собою у всіх країнах світу. Ця книга – про те, як щиро і потужно можна любити світ, незалежно від обставин. Ця книга – про те, як страшно бути позбавленим вибору. Попри трагічну історію авторки, ця книга – про те, як відчути себе щасливим.

Голодні ігри. Сюзанна Коллінз

Історія розповідає, як блискучий Капітолій вигадав жорстоке реаліті-шоу — Голодні ігри, у яких щороку хлопець і дівчина з кожного округу (дистрикту) змушені битися на смерть. Твір сьогодні відомий майже всім завдяки фільму. Але книга про шістнадцятирічну Катніс Евердін, яка кидає виклик Капітолію і стає справжнім символом боротьби за свободу – у мільйон разів яскравіша та цікавіша.

Вона про те, що є близьким багатьом, і про те, як боротьба молоді за право жити так, як їм хочеться, поєднується із внутрішньою боротьбою та формуванням власної особистості. Її варто прочитати, як мінімум, заради того, аби не забувати, чому не можна опускати руки у своїй боротьбі за перемогу.

Файні товсті дівки, йо! Тетяна Стрижевська

Легка і світла історія для дівчат від київської письменниці. Дві подруги, які точно знають, як правильно жити у великому місті за канонами провідних жіночих журналів. Аж поки вони не опиняються у бабусі в далекому карпатському селі, де гламур не має абсолютно ніякого значення.

Ця повість – про те, як навчитися відрізняти справжнє від штучного, як навчитись спілкуватись із справжніми людьми, пережити перші справжні почуття, насолоджуватися справжньою красою природи та жити справжнім, не журнальним, життям. І про Карпати. Про неймовірно красиві Карпати, магія яких допомагає Справжньому перемогти штучний гламур.

Тінь вітру. Карлос Руїс Сафон

Сам автор зізнався, що писав ту книгу, яку йому самому мріялось прочитати, коли він був підлітком. І йому це вдалось блискуче. Одна з рецензій сухо описує, що дія роману починається 1945 року у Барселоні, де десятирічний хлопчик знаходить таємничу книгу, що кардинально змінює його життя. Протягом двадцяти років він намагається розгадати таємниці, пов’язані із цією книгою, зустрічаючи на своєму шляху дивних незнайомців, сліпучо красивих жінок, вивчаючи закинуті володіння проклятого роду і намагаючись розплутати загадки, що створювались поколіннями.

Але такого сухого опису замало, аби пояснити, наскільки ця книга чудова. Адже у ній є свій власний світ, із таємницями, магією, книгами, драмами, першим справжнім коханням, пригодами. Цей світ затягує у себе повністю. Після останньої прочитаної сторінки здається, ніби щойно покатався на якомусь фантастичному атракціоні, від якого певний час не можеш відійти і ще наздоганяють хвилі задоволення від отриманої порції адреналіну.

Автор: Євгенія Мазур. Джерело: 24 Канал
Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів